باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ ۷/۴/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها : جناب آقای محولاتی ریاست محترم دادگستری شهرستان بود که پیرامون هفته قضائیه و فعالیت های انجام شده در دادگستری شهرستان با نماز گزاران سخن گفت .
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم شهرستان گناباد
امام جمعه گناباد :
فلسطین قابل فروش نیست .
ایران اسلامی در صورت تجاو ز آمریکا با قاطعیت پوزه کثیف آنها را به خاک خواهد مالید .
همه مردم از عدم نظارت بر نرخ ها و گرانی لجام گسیخته و چند نرخی کالا ها در یک خیابان گله مند هستند
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : سبک زندگی حضرت امام جعفر صادق علیه السلام
خطبه دوم : تسلیت ایام شهادت امام جعفر امام صادق علیه السلام / گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر و هفته قوه قضائیه / حقوق بشر آمریکایی / روز صنعت و معدن / نشست ننگین ارتجاع عرب در بحرین

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 ناسزاگویی و توهین برازنده پیروان امام صادق نیست.
 بر پیروان واقعی امام صادق علیه السلام واجب است هم خودشان به عبادت اهمیت بدهند و هم فرهنگ نماز گزاری ، حضور در مساجد و شرکت در نماز های جماعت و جلسات قرآن در خانواده خود ترویج کنند.
 بزرگترین خدمت شهید مظلوم دکتر بهشتی اسلامی کردن قوانین و مقررات قضائی است .
 سپاه ما مدافع حقوق بشر است.
 در بخش معدن ظرفیت بالایی وجود دارد که قابلیت ایجاد چند هزار شغل دیگر وجود دارد .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / سبک زندگی حضرت امام جعفر صادق علیه السلام
((و جعلنا ائمه یهدون با امرنا و او حینا الیهم فعل الخیرات و اقام الصلوه و ایتاء الزکاه و کانوا لنا عابدین )). به مناسبت اینکه در آستانه شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام قرار داریم و افتخار ما پیروی از آن بزرگوار است لازم دانستم به چند ویژگی از سبک زندگی آن امام همام اشاره نمایم . ویژگی اول عبادت و بندگی خد ا آنهم به صورت خاضعانه و عاشقانه و آگاهانه بود بر پیروان واقعی امام صادق علیه السلام واجب است هم خودشان به عبادت اهمیت بدهند و هم فرهنگ نماز گزاری ، حضور در مساجد و شرکت در نماز های جماعت و جلسات قرآن در خانواده خود ترویج کنند . ویژگی دوم خدمت به خلق بود در کتاب بحار ج ۴۷ ص ۳۸ آمده که آن بزرگوار شبها به صورت ناشناس به فقراء و نیازمندان کمک می کردند . ویژگی سوم عفو و گذشت و احسان نسبت به همه حتی آنها که برخورد بدی داشتند یکی از سادات بد اخلاق که از روی جهالت نسبت به حضرت بی ادبی کرده بود و به قصد زدن حضرت حمله نموده بود نه تنها او را بخشیدند بلکه حضرت پولی برای آن سید فرستادند .ویژگی چهارم اخلاق خوب حضرت بود مفصل می گوید وارد مسجد النبی شدم دیدم ابن ابی العوجاء که یک فرد بی دین بود گروهی را دور خود جمع کرده و شبه افکنی می کند با ناراحتی داد کشیدم ای ملحد خدا را انکار می کنی و دین خدا را به مسخره می گیری او گفت اگر تو از شاگردان امام صادق علیه السلام هستی آن حضرت با من اینطور برخورد نمی کرد بار ها از این گونه حرف ها نزد ایشان گفته ام و او کاملا گوش داده تا آنجا که من خودم فکر کردم جوابی ندارد اما وقتی حرف هایم تمام شد خیلی مودبانه و با منطق و بدون توهین همه آنها را پاسخ می داد که من جوابی نداشتم اگر تو از شاگردان ایشان هستی باید اخلاق و روش حضرت را داشته باشی آری ناسزاگویی و توهین برازنده پیروان امام صادق نیست و ویژگی پنجم همدر دری و ایثار با دیگران است معتب طبق نقل بحار ج ۴۷ ص ۵۹ می گوید در یک سالی که مواد غذایی نایاب شده بود امام صادق علیه السلام به من فرمودند چه مقدار مواد غذایی داریم فرمودند برو آنها را در بازار بفروش گفتم مواد غذایی نایاب شده است گفتند از بازار مثل بقیه مردم مواد غذایی را تامین کن .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش شهادت مظلومانه حضرت امام جعفر صادق علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین مخصوصا شما برادران و وخواهران تسلیت عرض کرده امید وارم خداوند به ما توفیق شناخت کامل و پیروی و زیارت ائمه علیهم السلالم در دنیا و شفاعتشان در عالم آخرت مرحمت فرماید
هفته قوه قضائیه را گرامی داشته برای شهدای قوه قضائیه آیه الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاوران امام علو درجه مسئلت نمایم . بزرگترین خدمت شهید مظلوم دکتر بهشتی اسلامی کردن قوانین و مقررات قضائی است قرآن با صراحت می فرماید هرکس بر خلاف قوانین خدا حکم کند کافر است و در زمان شاه اکثر قوانین غیر اسلامی بود و شهید بهشتی با مجاهدت زیاد آنرا اسلامی کرد . لازم می دانم از تلاش های ارزشمند ریاست محترم دادگستری ، دادستان محترم و قضات گرانقدر و واحد های زیر مجموعه در خصوص مبارزه با مفاسد ، سرقت ، مواد مخدر ، برقراری نظم عدل و امنیت و تسریع در رسیدگی به پرونده ها ، حمایت از آمرین به معروف ، حمایت قضائی از کار آفرینان ، کار گران و تولید صمیمانه تشکر نمایم . مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قوه قضائیه بر لزوم مبارزه با فساد ، تلاش برای حسن اجرای قانون و صبر و حوصله جهت شنیدن مطالب شاکیان و متهمان و تسریع در رسیدگی به پرونده ها تاکید نمودند که بحمد الله دستگاه قضایی شهرستان توفیقات خوبی داشته امید واریم موفق و پیشگام باشند در خصوص اختلاف خانوادگی خوبست قبل از ارجاع موضوع به مراجع ذی صلاح و وکیل به روحانی صاحب نظر که بتواند با کمک معتمدین مشکل را حل کند ارجاع شود خیلی از پرونده ها از این طریق بسته و حل و فصل خواهد شد .
هفتم تیر آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی است آمریکا بار ها ایران را متهم به نقض حقوق بشر کرده در حالی که به فرموده مقام معظم رهبری بزرگترین نقض کننده حقوق بشر در دنیاست. آمریکائیها غیر از گذشته سیاه خود فقط در حمله به عراق و افغانستان صد ها هزار نفر را به خاک و خون کشیدند که اکثر شان غیر نظامی و کودک و زن بودند به اعتراف خودشان القاعده و داعش را بوجود آوردند در حال حاضر بزرگترین پشتیبان اسرائیل جنایتکار و آل سعود کودک کش و منافقین کور دل که ۱۷ هزار نفر را ترور کردند آمریکاست در ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ هواپیمای مسافر بری ایران را با ۲۹۸ سرنشین سرنگون کردندنه تنها عذر خواهی نکردند بلکه به عاملین این جنایت مدال شجاعت دادند .سپاه ما مدافع حقوق بشر است که همین چند روز قبل می توانست هواپیمای مسافربری آمریکا را سرنگون کند اما بدلایل انسانی سرنگون نکرد وقتی سپاه مقتدر ما می تواند پهپاد رادار گریز و فوق پیشرفته آمریکا را که در پنجاه هزار پایی پرواز می کرد و خود آمریکا ئیها اعلان کرده بودند نه قابل رد یابی و نه قابل سرنگونی است مسلما می تواند ضربه های سنگینی به آمریکا ئیها بزند کارشناسان خارجی اعلام کردند ایران با موشک های افسانه ای خودش اقتدار آمریکا و غرور ترامپ را در هم شکست و این پیام را دادند که در صورت تجاو ز آمریکا با قاطعیت پوزه کثیف آنها را به خاک خواهد مالید .
دهم تیر روز صنعت و معدن است که از تلاش های کار آفرینان عزیز ، نمایندگان گرانقدر گذشته و فعلی و فرمانداران گذشته و فعلی و مسئولین اداره صنعت و معدن که زمینه اشتغال سه هزار نفر را در بخش صنعت فراهم نمودند قدر دانی می شود البته در بخش معدن نیز ظرفیت بالایی وجود دارد که قابلیت ایجاد چند هزار شغل دیگر وجود دارد و امید وارم با همت مسئولین فعال شود البته در بخش تجارت ضعف زیادی وجود دارد همه مردم از عدم نظارت بر نرخ ها و گرانی لجام گسیخته و چند نرخی کالا ها در یک خیابان گله مند هستند و می پرسند جایگاه تعزیرات جکومتی در کشور و شهرستان کجاست اگر نیرو دارند چرا اقدام نمی کنند و اگر نیرو ندارند چرا از این همه جوانان مومن و حقوقدان و تحصیل کرده استفاده نمی کنند .
نشست ننگین ارتجاع عرب به دستور آمریکا در بحرین برای معامله قرن یا فروش فلسطین بدون نبود هیچ گروه و سازمان فلسطینی تیر خلاصی بود بر تلاش های ترامپ برای خوش خدمتی به اسرائیل ، فلسطین قابل فروش نسیت . سفیر فلسطین در سوریه اعلان کرد آنها در صورتی می توانند این توطئه را اجرا کنند که ۱۳ میلیون فلسطینی را به قتل برسانند در غیر این صورت هر گز ملت فلسطین زیر بار این خیانت نخواهند رفت .