باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ ۲۵/۵/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها :
حجه الاسلام خطیب امام جماعت محترم مسجد الغدیر بود که پیرامون دهه ولایت و عید سعید غدیر خم با نماز گزاران سخن گفت .
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین میری امام جمعه محترم موقت گناباد
امام جمعه موقت گناباد :
جوانان باید با عزم و همت بلند در تمامی عرصه ها حاضر و کار جهادی کنند
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : ویژگی های لقمان
خطبه دوم : تبریک میلاد امام هادی علیه السلام / تبریک عید سعید غدیر و بیان ویژگی های مولا علی علیه السلام / دیدار هیات جنبش انصار الله یمن با مقام معظم رهبری

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای میری در خطبه های نماز جمعه

 اولیاء خدا کسانی هستند که خود را از کلاس ایمان به کلاس تقوا رسانده اند .
 سوره لقمان سوره تربیت است.
 شیعیان باید علاوه بر قرآن ، کتاب زندگانی چهارده معصوم هم در خانه داشته باشند
 رسول خدا فرمودند انسان راستگو مبارک است و انسان دروغگو شوم است .
 بفرموده مقام معظم رهبری بدون شک پیروزی از آن ملت یمن است.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / ویژگی های لقمان
خداوند در سوره یونس آیات ۶۲ و ۶۳ می فرماید : آگاه باشید هیچ خوف و ترس و دلهرهای نداشته باشید و اولیاء خدا هیچ حزنی به سراغشان نخواهد رفت . اولیاء خداوند کسانی هستند که حقایق را باور کرده اند و خود را از کلاس ایمان به کلاس تقوا رسانده اند . خلاصه معنای تقوا بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری عاملی که انسان را به انجام واجبات و ترک محرمات وادار می کند تقوا است .
لقمان مردی بوده از نظر منظر زشت اما به علت ممارست و کار روی مسائل تربیتی به جایی رسیده که خداوند یک سوره کامل به نام او ذکر کرده .سوره لقمان سوره تربیت است . یکی به لقمان گفت مگر تو بنده و برده فلان قوم نبودی گفت چرا ، چی شد که از آن بردگی و بندگی به مقام حکمت رسیدی ؟ لقمان گفت من مزیتی نداشتم اولین ویژگی من این است که راستگو بودم ، هر گز دروغی از دهان من بیرون نیامد . رسول خدا می فرمایند: انسان راستگو مبارک است و انسان دروغگو شوم است . امام محمد باقر علیه السلام می فرماید : ای شیعیان ما همیشه راست بگویید چون خداوند دوست و رفیق انسان های راستگو ست . در ادامه لقمان گفت ویژگی دیگر من این بود که ادای امانت می کردم . (امانت خاتم الانبیاء دو امانت است اول کتاب خدا و دیگر اهلبیت و عترت ). شیعیان باید علاوه بر قرآن ، کتاب زندگانی چهارده معصوم هم در خانه داشته باشند ، کسانی که به این دو امانت چنگ بزنند هرگز گمراه نمی شوند . از ویژگی لقمان این است که از وقت حداکثر استفاده می کرد . انسان نباید یک لحظه غافل شود باید از این عمر کم برای فردا استفاده کند . پنجمین صفت لقمان این است که چشم خود را از گناه نگاه داشت . قرآن می فرماید ای پیامبر به مردان بگو چشم هایتان از نامحرم ببندید . ویژگی دیگر اینکه لقمان گفت من به تربیت خود و خانواده اهمیت می دادم .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
هر که شعائر الهی را بزرگ بشمارد نشانه این است که قلبش منور به تقوا ست . نماز جمعه یکی از شعائر الله است .
شنبه ۲۶ مرداد سالروز ولادت باسعادت امام هادی علیه السلام است که این مناسبت را تبریک عرض می کنم . امام هادی علیه السلام می فرمایند : دنیا سرای گرفتاری است ، اما آخرت سرای پادش است . اگر ما این مرارت های دنیا را تحمل کنیم خداوند جبران می کند و بهشت و نعمت الهی عوض این دنیا و گرفتاری ها یش برای ما خواهد بود .
۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان سرافرا ز را گرامی می داریم .
با تبریک عید سعید غدیر این را عرض می کنم که امام علی علیه السلام هر چه رشد کرده اند با تلاش خود آن حضرت بود . اقبال لاهوری در باره امام علی علیه السلام می گوید . بالاترین نقطه قوت امام علی این است که بر خودش مسلط شد . هرکه مثل علی خودش را تربیت کند کار های عجیب و غریب از او سر می زند . چون از دنیا گذشت خداوند هم دنیا را به او داد و هم آخرت . دوست و دشمن در مقابل آن حضرت تواضع می کنند و دئر برابر عظمتش زانو زده اند .
در هفته گذشته حضور هیات یمنی و ملاقات با مقام معظم رهبری را داشتیم . سخنگوی جنبش انصار الله یمن در این دیدار گفت ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولایت امیرالمومنین (علیه‌السلام) میدانیم و مواضع حیدری و علوی شما در حمایت از مردم مظلوم یمن را ادامه‌ی خط امام خمینی (رحمه‌الله) و مایه‌ی برکت و بسیار روحیه‌بخش میدانیم.مقام معظم رهبری هم گفتند: هر ملت مومنی که به خدا ایمان داشته باشد قطعا پیروز خواهد شد و بر این اساس فرمودند بدون شک پیروزی از آن ملت یمن است .
مقام معظم رهبری فرمودند کشوری که انقلابی است باید کار جهادی کنند . جوانان عزیز با کار اداری و فرسوده به جایی نمی رسیم . عزمی بزرگ باید . جوانان باید با عزم و همت بلند در تمامی عرصه ها حاضر و کار جهادی کنند.