باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه گناباد – مورخ ۱۵/۶/۹۸

نماز جمعه گناباد در ششمین روز از ماه محرم با حضور عاشقان حسینی در مرقد علامه بهلول گنابادی و شهدای گمنام با شکوه خاص اقامه شد .
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها :
جناب آقای دکتر دایمی معاون محترم اجتماعی ستاد احیای امر به معروف ونهی ازمنکر استان خراسان رضوی بود که پیرامون هفته امر به معروف ونهی ازمنکر با نماز گزاران سخن گفت
خطیب جمعه گناباد :
اروپا و آمریکا دو روی یک سکه اند و باید بجای نگاه به بیرون به ظرفیت های خودمان تکیه کنیم.
ایران اسلامی هرگز با یزید زمان ترامپ بیعت نخواهد کرد .

محور های سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه گناباد

 به برکت قیام امام خمینی (ره)و در سایه امر به معروف ارزش های فراموش شده به جامعه بازگشت .
 یکی از شیوه های موثر امر به معروف ونهی ازمنکر شیوه غیر مستقیم است که صدرصد جواب می دهد.
 کار آفرینی یکی از شیوه ها ی غیر مستقیم امر به معروف ونهی ازمنکر است .
 اروپائیها ثابت کردند که از خود استقلالی ندارند و خواسته های ترامپ را دنبال می کنند.

موضوعات خطبه ها
خطبه اول : امر به معروف و نهی ازمنکر
خطبه دوم : تسلیت ایام سوگواری حضرت سید الشهداء و یارانشان / گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی ازمنکر / گام های ایران در کاهش تعهداتش در برجام و اهمیت توجه مسئولین به داخل و ظرفیت درون
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / امر به معروف و نهی ازمنکر
به مناسبت هفته امر به معروف و نهی ازمنکر یاد آوری می شود که هم قرآن کریم و هم روایات در این رابطه تاکیدات جدی دارند . فلسفه انقلاب کربلا امر به معروف و نهی ازمنکر بود امام باقر علیه السلام می فرمایند : امر به معروف و نهی ازمنکر راه و روش پیامبران است ، شیوه افراد شاتیسته است . این واجبی است که پشتوانه همه واجبات است . هر عمل خوبی که انجام می شود آماری داشته و هر خلافی که ترک می شود از برکت نهی از منکر است همه لازم است همت خود را در این زمینه بالا ببرند . امر به معروف مراحلی دارد مرحله اول قلبی است اینکه انسان در درونش از خلاف و منکر نفرت داشته باشد . برخورد خوب با نیکوکاران و برخورد سرد با بدکاران حداقل کاری است که در راستای اجرای این فریضه واجب می شود انجام داد . مرحله دوم زبانی است ومرحله سوم عملی که وظیفه دستگاه های مربوطه است . به برکت قیام امام خمینی (ره)و در سایه امر به معروف ارزش های فراموش شده به جامعه بازگشت . علامه بهلول به عنوان نماد امر به معروف در زمان استبداد رضا خانی وقتی که می خواست کشف حجاب اجباری را اجرا کند با توکل بر خدا به صحنه آمد و امر به معروف ونهی ازمنکر کرد که موجب شد حجاب حفظ شود .
خطبه دوم
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت ها و مسائل روز
مجددا ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و ششمین روز از ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر را به محضر امام زمان عجل االله تعالی فرجه الشریف ، مقام معظم رهبری ، همه مسلمین و شما نماز گزاران تسلیت می گویم . حضرت سید الشهداء علیه السلام فرمودند ( مردم عمل من برای شما سرمشق است ) لذا باید شیوه و روش آن حضرت را الگو قرار دهیم . یکی از شیوه های موثر امر به معروف ونهی ازمنکر شیوه غیر مستقیم است که صدرصد جواب می دهد از جمله شرکت در مجالس حسینی ، جلسات قرآن که موجب هدایت می شود کار آفرینی نیز یکی از این شیوه هاست که موجب می شود جوانان به کار مشغول و از منکرات دور بمانند .

لازم است از برنامه های فرهنگی که در مرقد علامه بهلول و به نشانه حرمت گذاری این مرد بزرگ همچون مراسم سالگرد ، اقامه نماز جمعه و از حضور باشکوه مردم ولایتمدار شهرستان در این مرقد نورانی تشکر نمایم قطعه ای هم در این مکان بعنوان قبرستان در نظر گرفته شده که دفن شدن اموات در کنار این شخصیت بزرگ و جوار شهدای گمنام خود ارزش بزرگی است .

در آستانه سال تحصیلی جدید نیکوکاران از کمک  به دانش آموزان محروم به منظور تهیه لوازم التحریر و پوشاک مناسب دریغ  نکنند . آموزش و پرورش و کمیته امداد در  خصوص جذب کمک های خیرین اعلام آمادگی کرده اند .
در توافق برجام آمریکا متعهد بود که تمام تحریم ها را لغو کند و اروپائیها هم نفت ایران را خریداری کنند اما ترامپ از برجام خارج شدوتمامی تحریم های ظالمانه را برگرداند و اروپائیها هم به تعهدات خود عمل نکرد ند وبد عهدی نمودند و ایران اسلامی هم در پاسخ به این بد عهدی اعلام کرد هر شصت روز یک گام در جهت کاهش تعهدات خود در برجام برمی دارد که اینک در آستانه گام سوم هستیم .کسانی که دنبال مذاکره هستند و دل خوش کرده اند باید بدانند اروپا و آمریکا دو روی یک سکه اند و باید بجای نگاه به بیرون به ظرفیت های خودمان تکیه کنیم اروپائیها ثابت کردند که از خود استقلالی ندارند و خواسته های ترامپ را دنبال می کنند و منتظرند که ایران را تسلیم کنند اما باید بدانند ایران اسلامی هرگز با یزید زمان ترامپ بیعت نخواهد کرد .