باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ ۲۲/۶/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها :
حجه الاسلام رضایی بود که پیرامون ایام شهادت سید و سالار شهیدان و سید الساجدین و پیام قیام عاشورا با نماز گزاران سخن گفت .
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
ادامه حضور رئیس فرقه صوفیه در شهرستان زمینه تشنج و آشوب را فراهم می کند .
از مسئولان تقاضا می کنم همانطوری که برای فرقه صوفیه که ۲/۵ % جامعه هستند وقت گذاشتند و از آنها حفاظت می کنند از ۹۷/۵% مردم این شهرستان حمایت کنند ، مردم از اینها متنفرند به خواست مردم و به احساسات مردم احترام بگذارند
امسال راهبرد مقاومت سید الشهداء در مقابل ظلم استکبار جهانی شده است.
هم صدا با سید مقاومت می گوئیم ما اهل کوفه نیستیم حسین تنها بماند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : تحلیل تاریخ عاشورا
خطبه دوم : تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان و امام سجاد علیهم السلام و تجلیل از شکوه عزاداری ها / اهمیت آرامش ، وحدت ، توسعه و پیشرفت شهرستان و بد قولی مسئولان در قضیه سفر رئیس فرقه صوفیه در شهرستان و تسریع در خروج وی از شهرستان به منظور جلوگیری از تشنج و آشوب

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 تنها گذاشتن نایب امام زمان ، ولی فقیه و مقام معظم رهبری نشانه بی بصیرتی است .
 مبادا ما که از دوستان سید الشهداء هستیم برای ر سیدن به دنیا از راه امام ، شهداء فاصله بگیریم مانند بعضی ها که می گویند با آمریکا و اسرائیل سازش کنیم تا تحریم ها برداشته شود این یعنی سازش با یزید های زمان که با شعار امام حسین منافات دارد.
 عزاداری با معرفت فضیلت دارد و معرفت با نشستن پای منابر حاصل می شود.
 برای مردم شهرستان آرامش ، وحدت ، توسعه و پیشرفت گناباد بسیار اهمیت دارد متاسفانه بعد از ورود رئیس فرقه صوفیه به گناباد اوضاع مشتنج شد .
 مسئولان اجازه ندهند شهرستان گناباد که یک شهرستان خوشنام است و دارای آرامش است با حضور کسانی که آبروی این شهرستان را در سال ۹۶ بردند تبدیل به شهرستان متشنج و پر آشوب شود.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی / تحلیل تاریخ عاشورا
در رابطه با تحلیل تاریخ عاشورا مقام معظم رهبری به دو موضوع اصلی و محوری اشاره کرده اند ۱- در س های عاشورا ۲- عبرت های عاشورا و بر همه لازم است به این دو اصل کار بردی توجه و مواضع و سبک زندگی خود را بر اساس آن تنظیم کنند .
اما درس های عاشورا عبارتست از نکات آموزنده و سرمشق هایی که از زندگی سید الشهداء و یاران بزرگوارش می آموزیم مانند درس ایمان ، فداکاری در راه خدا ، مبارزه با ظالمان و ستمگران ، امر به معروف و نهی ازمنکر ، تلاش برای اصلاح جامعه و روی کار آوردن حکومتی عادل ، شایسته . درس بندگی خدا ، درس نماز ، قرآن ، توجه به دعا ، استغفار ، درس ادب و مهربانی ، درس شجاعت و خدمت به خلق ، درس استقامت . اما عبرت های عاشورا یعنی شناخت نقاط ضعف مردم آنزمان و عواملی که موجب شد فاجعه کربلا اتفاق افتاد . اولین عامل فاجعه عاشورا بی بصیرتی مردم بود که در تشخیص حق و باطل دقت نمی کردند عموم مردم فریب ترفند بنی امیه را خوردند بعضی صحابه دنیا پرست روایاتی در مدح بنی امیه جعل کردند و جایزه می گرفتند . همچنین در میان خواص شیعه افراد بی بصیرتی بودند که وقتی حضرت مسلم نیاز به یاور داشت گفتند ما منتظر خود سید الشداء هستیم و حاضر نشدند نایب و نماینده امام حسین علیه السلام را یاری کنند در نتیجه حضرت مسلم شهید شدند و این بی بصیرتها بعدا به اشتباهشان پی بردند و توبه کردند ولی بعدا از شهید شدن سید الشهداء در زمان ما هم کسانی هستند که فکر نکرده تبلیغات دشمنان اسلام را باور می کنند و فریب می خورند و یا برای ظهور امام زمان فراوان دعا می کنند اما نایب امام زمان ولی فقیه و مقام معظم رهبری را تنها می گذارند و این همان بی بصیرتی است . عامل دوم که در بوجود آمدن فاجعه کربلا نقش داشت دنیا پرستی مردم بود که حاضر شدند برای دریافت جایزه یزید شمشیر بر روی سید الشهداء بکشند مانند عمر سعد ، شمر ، سنان ، خولی و حتی شریح قاضی که این هم مایه عبرت است مبادا ما که از دوستان سید الشهداء هستیم برای ر سیدن به دنیا از راه امام ، شهداء فاصله بگیریم مانند بعضی ها که می گویند با آمریکا و اسرائیل سازش کنیم تا تحریم ها برداشته شود این یعنی سازش با یزید های زمان که با شعار امام حسین منافات دارد . عامل سوم تها گذاشتن امام و رهبر بود با اینکه ۱۲ هزار نامه نوشتند و ۱۸ هزار بیعت کردند اما از ترس جانشان به صحنه نیامدند حضرت را تنها گذاشتند اما باید به ملت ایران آفرین بگوئیم که هم در زمان امام راحل با وجود مشکلات و جنگ تحمیلی رهبر را یاری کردند و امروزه هم با حمایت جانانه از مقام معظم رهبری همه نقشه های دشمنان اسلام را نقش بر آب و راه شهداء را ادامه می دهند
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
ایام سوگواری سید و سالار شهیدا و یاران باوفایشان ، سالروز شهادت حضرت امام سجاد علیه السلام و اسارت اهلبیت را به محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری ، همه مسلمانان و شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم خدا را شاکریم که امسال هم توفیق عنایت کرد دوستان اهلبیت در تمامی کشور ها مخصوصا ایران اسلامی و شهرستان گناباد مراسم عاشورا را با شکوه و عظمت برگزار کردند و این سوگواری ها برکات زیادی دارد اولا زمینه ساز کفاره گناهان است ثانیا بسیاری از مردم در این مجالس با حقایق دین آشنا می شوند و درس فداکاری در راه دین ، نیکوکاری و خدمت به خلق می آموزند در روز تاسوعا به همت خانه گناباد و آموزش و پرورش از گنابادی های مقیم تهران و مشهد و دیگر نقاط کشور دعوت شد یکی از نتایج این جلسه جمع آوری دویست میلیون تومان برای دانش آموزان یتیم و بی بضاعت بود و دیگر بررسی راه های توسعه شهرستان که جای تشکر دارد . ثالثا عزاداران وقتی می فهمند که ظلم و جنایت ، شراب خواری ، قمار بازی و سگ بازی و فحشاء کار های یزیدی است از گناهان توبه می کنند رابعاحضور اقشار مختلف مردم از پیر و جوان ، زن و مرد نمایانگر اتحاد اهل ایمان و مایه یاس دشمنان اسلام است با همه این محسنات در عزادری ها آسیب هایی هم وجود دارد که باید رفع شود . حضور کمر نگ بعضی در بیانات و سخنرانی ها در حالی که همه می دانیم عزاداری با معرفت فضیلت دارد و معرفت با نشستن پای منابر حاصل می شود . طولانی شدن مجالس که گاهی موجب قضا شدن نماز صبح می شود . آلودگی صوتی که مردم چیزی از نوحه ها نمی فهمند .
به حمد الله در سال های قبل اگر عزاداری سید الشهداء جهانی شد ه بود امسال راهبرد مقاومت سید الشهداء در مقابل ظلم استکبار جهانی شده است علاوه بر ایران اسلامی حزب الله لبنان ، حشد الشعبی عراق ، انصار الله یمن ، دفاع وطنی سوریه ، فاطمیون ، زینبیون و حیدریون افغانستان و پاکستان گفتمان مقاومت سید الشهدا را انتخاب کرده اند همه شما شنیدید سید مقاومت مجاهد بزرگ سید حسن نصر الله در سخنرانی خود در روز عاشورا خطاب به ترامپ و نتانیاهوگفت ما قومی هستیم که با درس گرفتن از عاشورا نه محاصره ، نه تحریم ، نه فقر و گرسنگی هیچگاه اراده ما را سست نمی کند و ما در جنگ حق و با طل در جنگ حسین و یزید بی طرف نخواهیم ماند و رهبر ما در این زمان امام خامنه ای هستند سپس خطاب به مقام معظم رهبری اعلان کرد ما هرگز شما را تنها نخواهیم گذاشت ای فرزند سید الشهداء ما نیز هم صدا با سید مقاومت می گوئیم ما اهل کوفه نیستیم حسین تنها بماند .
برای مردم شهرستان آرامش ، وحدت ، توسعه و پیشرفت گناباد بسیار اهمیت دارد متاسفانه بعد از ورود رئیس فرقه صوفیه به گناباد اوضاع مشتنج شد و مردم با تجمع ها و دیدار حضوری با مسئولان اعتراض خود را اعلان کردند و گفتند اینها قبل از انقلاب ظلم کردند ، اینهایی که تظاهرات مردم را تهدید می کردند ، اینهایی که بدعت هایی در دین دارند و اینهایی که در سال ۹۶ آبرو ی گناباد را بردند نباید در شهرستان بمانند و آنها قول دادند تا چند روز آینده شهر را ترک خواهد کرد اما متاسفانه به وعده ها عمل نشد مردم مراجعه می کنند و اعتراض دارند و حقیر از یکسو باید پاسخگوی بدقولی مسئولان باشم و از سوی دیگر مردم را به صبر و آرامش دعوت کنم چرا که نمی خواهیم وحدت مرد م خدشه دار شود . اعلان می کنم بنده نمی توانم پاسخ قانع کننده ای به مردم بدهم ولی از مسئولان بویژه در تهران تقاضا می کنم همانطوری که برای این فرقه که ۲/۵ % جامعه هستند وقت گذاشتند و از آنها حفاظت می کنند از ۹۷/۵% مردم این شهرستان حمایت کنند مردم از اینها متنفرند به خواست مردم و به احساسات مردم احترام بگذارند و اجازه ندهند شهرستان گناباد که یک شهرستان خوشنام است و دارای آرامش است با حضور کسانی که آبروی این شهرستان را در سال ۹۶ بردند تبدیل به شهرستان متشنج و پر آشوب شود که این بدترین ظلم در حق مردم این شهرستان است .