باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۲۴/۸/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها :
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه توسط : حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
از اقدامات انقلابی و قاطع قوه قضائیه مخصوصا آیت اله رئیسی در مبارزه بی امان با فساد و مفسدین صمیمانه تشکر و قدر دانی می نمایم .
مسئولان نظام اگر اطلاعی از فساد دارند با سند مطرح و از مبارزه با فساد پشتیبانی نمایند و از ایجاد حاشیه سازی که موجب سوء استفاده دشمنان می شود بپرهیزیند .
رژیم اشغالگر قدس بداند وقتی یک ملت برای احقاق حقوق خودش قیام کرد هیچ قدرتی توان رویاروی با آنها را نداشته و نخواهد داشت .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : ویژگی پیامبر اعظم (ص)
خطبه دوم : تبریک میلاد پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) /گرامیداشت هفته کتاب / تقدیر از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد / کمک به زلزله زدگان / محکومیت کشتار مردم بی دفاع فلسطین و ترور فرمانده جهاد اسلامی توسط رژیم اسرائیل

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 دانش آموزان و دانشجویان امانت مردم نزد فرهنگیان عزیز و استادان گرانقدر می باشند و باید نیرو های متخصص ، با ایمان ، با تربیت و خدمتگزار تحویل جامعه د هند .
 مبارزه با فساد و برقراری عدالت هیچ خط قرمزی ندارد.
 از همشهریان عزیز درخواست می شود به هر مقداری که صلاح می دانند نسبت به زلزله زدگان در این هوای سرد مساعدت نمایند
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ ویژگی های پیامبر اعظم (ص)
ضمن تبریک به مناسبت ولادت خجسته پیامبر رحمت و مهربانی حضرت پیامبر اسلام صل الله و علیه وآله و امام جعفر صادق علیه السلام لازم دانستم مطالبی راجع به چند مورد از ویژگی های آن بزرگوار تقدیم حضورتان نمایم . امانتداری و درستکاری حضرت بقدری پیامبر درستکار بودند که حتی دشمنانی که قصد کشتن ایشان داشتند اگر طلا و جواهری داشتند آنرا به حضرت می سپردند و مطمئن بودند ضایع نخواهد شد بر همه مسلمانان نیز لازم است درستکار و امین باشند هم در رابطه با اموال مردم که در اختیارشان هست و هم کاری که بر عهده دارند مثلا دانش آموزان و دانشجویان امانت مردم نزد فرهنگیان عزیز و استادان گرانقدر می باشند و باید نیرو های متخصص ، با ایمان ، با تربیت و خدمتگزار تحویل جامعه د هند . ویژگی دیگر ایشان عبادت و بندگی است .بقدری حضرت عبادت می کردند که مورد اعتراض قرار می گرفتند آن بزرگوار فرمودند خداوند این همه نعمت داده آیا شکر نعمت آن را به جا نیاورم . عبادت تشکر از نعمت های خداست . سومین ویژگی کار و کوشش بود همه می دانید حضرت رسول قبل از اینکه متولد شوند پدرشان عبدالله از دنیا رفت و تحت سرپرستی جدشان عبدالمطلب قرار گرفتند و در سن هفت سالگی جدشان هم از دنیا رفت و تحت سرپرستی عمویشان حضرت ابوطالب قرار گرفتند جناب ابوطالب دامدار بود ند و پیامبر با اصرار خواهش می کردند که این کار را به ایشان واگذار نمایند ایشان افراد بیکار را دوست نداشتند و در حدیثی آمده وقتی پیامبر مردی تنومند را می دیدند می فرمودند آیا حرفه و کاری دارد اگر می گفتند خیر می فرمود از چشم من افتاد . وقتی یک فرد دیندار بیکار باشد در آمدی نداشته باشد از راه دین فروشی زندگیش را اداره می کند دولت وظیفه دارد که زمینه اشتغال را فراهم نماید اما پدران و مادران و خود جوانان عزیز هم باید متناسب با استعداد شان حرفه و مهارت یاد بگیرند . چهارمین ویژگی اخلاق خوب حضرت بود حتی نسبت به آنها که سنگ می زدند نیز خوش اخلا ق بودند .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
مجددا میلاد خجسته پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد صل الله علیه و آله و حضرت امام جعفر صادق علیه السلام را به محضر مبارک امام عصر و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین تبریک عرض می کنم .قبل از طلوع خورشید نبوت همه جهان بویژه جزیره العرب در ظلمت ، جهالت ، شرک و بت پرستی ، فقر و نژاد پرستی ، دختر زنده به گور کردن به سر می بردند اما با آمدن پیامبر اسلام جهان با نور توحید ، عدالت ، اتحاد ، مهربانی و خدمت رسانی و اخلاق آشنا گردید .
۲۴ آبان همزمان است با سالگرد رحلت فیلسوف و مفسر بزرگ علامه طباطبایی و آغاز هفته کتابخوانی . همه می دانید یکی از سنگر های مستحکم برای حفظ دین در مقابل فتنه های آخر الزمان مطالعه و خواندن کتاب های مفید و مذهی است دشمنان اسلام برای متزلزل کردن پایه های اعتقادی جوانان شبهات زیادی مطرح کنند که البته همه آنها پاسخ دارد و اگر جوانان عزیز وقتی با یک شبهه روبرو شوند به کارشناسان دینی مراجعه کنند هرگز فریب نخواهند خورد لذا کتاب بهترین سنگر و بهترین دوست و باغ و بوستان دانشمندان معرفی شده است . فرهنگ مطالعه از همان دوران کودکی باید ترویج نمائیم که اگر فرزندانمان عادت به مطالعه کنند هم دینشان حفظ می شود و هم آگاهیشان زیاد می گردد.
لازم می دانم از اقدامات انقلابی و قاطع قوه قضائیه مخصوصا آیت اله رئیسی در مبارزه بی امان با فساد و مفسدین صمیمانه تشکر و قدر دانی نمایم این اقدامات نور امید را در دلها روشن و در حد زیادی زالو صفتان فرصت طلب را به وحشت انداخته است البته مبارزه با فساد و برقراری عدالت هیچ خط قرمزی ندارد و هر کسی در هر مسندی چه در زمان دولت های گذشته و چه در این دولت فساد و خیانتی مرتکب شده همه ملت خواستار برخورد قاطع با همه مفسدان بوده ومی باشند . مسئولان نظام مناسب است اگر اطلاعی از فساد دارند با سند مطرح و از مبارزه با فساد پشتیبانی نمایند و از ایجاد حاشیه سازی که موجب سوء استفاده دشمنان می شود بپرهیزیند .
هفته گذشته زلزله موجب جانباختن تعدادی از هموطنان و مجروح شدن عده زیادی شد ضمن ابراز همدردی از همشهریان عزیز درخواست می شود به هر مقداری که صلاح می دانند نسبت به زلزله زدگان در این هوای سرد مساعدت نمایند که امام علی علیه السلام فرمودند : از مواردی که موجب کفاره گناهان بزرگ می شود یاری کردن درماندگان ودر آسایش قرار دادن گرفتاران است .
ترور یکی از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی توسط اسرائیل و کشتار مردم بی دفاع فلسطین در چند روز گذشته آنهم در میان بی کفایتی سران عرب و حمایت آمریکا قلوب همه مسلمانان را جریحه دار کرد رژیم اشغالگر قدس بداند وقتی یک ملت برای احقاق حقوق خودش قیام کرد هیچ قدرتی توان رویاروی با آنها را نداشته و نخواهد داشت .