باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۸/۹/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها : جناب آقای نجاتی مسئول محترم اداره گاز شهرستان بود که پیرامون خدماتت این اداره با نماز گزاران سخن گفت
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه توسط : حضرت حجه الاسلام والمسلمین مدنی امام جمعه محترم موقت گناباد
امام جمعه موقت گناباد :
موضع گیری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب نقشه دشمن را نقش بر آب کرد .
حضور خالصانه مردم در صحنه شرارت را محو کرد .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : مهر ورزی با بندگان و صلابت در اجرای حدود الهی
خطبه دوم : تحیل فتنه دشمن و نقش رهبری و مردم در خنثی شدن آن

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین مدنی در خطبه های نماز جمعه

 اصل مهر ورزی جزء دستورات مسلم دین اسلام به پدران و مادران است .
 یکی از عواملی که جلو انحراف فرزندان می گیرد مهر ورزی پدران و مادران نسبت به آنان است .
 روحیه بسیجی روحیه شجاعت و پرخاشگری نسبت به دشمن و آمریکا است.
 آینده متعلق به ایران اسلامی است .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ مهر ورزی با بندگان و صلابت در اجرای حدود الهی
بهترین توشه ای که در این دنیا می توانیم برای خود اندوخته کنیم تقواست . حقیقت تقوا حقیقتی است نورانی که از کم شروع می شود و لکن بی نهایت است و گستره ی وسیعی دارد . خدای متعال در سوره بقره می فرماید: عبادت ابزاری است برای رسیدن به تقوا . یکی از دستورات خدای متعال به بندگانش موضوع مهرورزی با بندگان خدا و داشتن صلابت در اجرای حدود الهی از سوی دیگر است . پیامبر گرامی اسلام با وجودی که رنج فراوان دید لکن این دو ویژگی را داشتند در زندگی بسیار مهربان بودند ، اهل گذشت بودند گاهی این صبر و مهربانی پیامبر اعتراض اطرافیان را بر می انگیخت می فرمودند: انسانها هم خوبی دارند و هم بدی اینکه انسان ویژگی های زشت آنها را ببیند و خوبی ها را نبیند این جزء ویژگی های انسان کامل نیست . ایشان با فرزندان فوق العاده مهربان بود ند . اصل مهر ورزی جزء دستورات مسلم دین اسلام به پدران و مادران است . یکی از عواملی که جلو انحراف فرزندان می گیرد مهر ورزی پدران و مادران به آنان است . زندگی ها با مهر ورزی شیرین می شود . پیامبر صلی الله و علیه و آله صلابت داشتند در اجرای قانون الهی به هیچ وجه ایشان از اجرای حدود الهی نمی گذشت ایشان در مورد قانون غیرت می ورزیدند .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند : من عهد می کنم شیعیانی که تقوا پیشه کنند و حقوق واجبی که بر عهده آنان است ادا کنند من تعهد می کنم آنان را از تمامی فتنه ها خارج کنم .
هفته ی گذشته برای همه هفته ای سخت بود روی دیگر آن افتخار و سربلندی و عزت برای ملت ایران بود . سختی و درد آور بودن آن به دلیل آشوب ها و شرارت هایی بود که انسان های بی گناه زخمی و شهید شدند . عده ای به دلیل گرانی بنزین بیت المال را تخریب و غارت کردند که در این خصوص دو نکته وجود دارد نکته اول اینکه این توطئه برنامه ریزی شده بود دو سال قبل که رئیس جمهور آمریکا ملاقاتی که با ولیعهد عربستان داشت در این ملاقات چاره اندیشی کردند که چطور محور مقاومت را سرکوب کنند برنامه های مختلفی طراحی کردند برای کشور هایی چون لبنان ، سوریه ، افغانستان لکن طرح عنکبوت برای ایران طراحی کردند . ایرانی که پشتوانه ای از حمایت گسترده مردم از نظام اسلامی دارد و دارای زیر ساخت های گسترده ای است . نکته دوم در خصوص مجریان این توطئه بود که روی داعش را سفید کردند . انسان های بی گناه را آتش زدند ، بانک ها را تخریب کردند که انسان هایی ناپاک و خبیثی بودند . روی دیگر این جریانات بخش عزت و اقتدار بود این توطئه با همه پیچیدگی هایی که داشت ظرف ۴۸ ساعت توسط نیروی های نظامی و انتظامی جمع شد و در کمتر از یک هفته اساس این شرارت محو شد که دو عامل در این زمینه مهم بود اول موضع گیری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب بود و از تصمیم سران قوا حمایت کردند که نقشه دشمن را نقش بر آب کرد و همه معادلات آنها را بهم ریخت . عامل دوم حضور خالصانه مردم در صحنه بود که با حضورمردم این شرارت محو شد که جزء افتخارات نظام است که این ویژگی بسیج و بسیجیان است . بسیج در همین شش ماهه اخیر چه اقدامات ارزشمندی را انجام داد . روحیه بسیجی روحیه شجاعت و پرخاشگری نسبت به دشمن و آمریکا است. بسیج و سپاه پاسدران انقلاب اسلامی انگلیس را تحقیر کرد ند . روحیه بسیجی در ملت ایران وجود دارد که انشاء الله روز های خوبی را برای این ملت رقم خواهد زد .دشمن سه هدف برای این فتنه اخیر داشت هدف کوتاه مدت ادامه آشوب در ایران باید ۱۲ ماه ادامه داشته باشد و هدف میان مدت کوتاه آمدن نظام اسلامی در برابر درخواست های استکبار جهانی و هدف بلند مدت تغییر نظام جمهوری اسلامی بود که به لطف خدا این توطئه محو شد که در پرتو روحیه بسیجی حاصل شد و آینده متعلق به ایران اسلامی است .