باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۲۲/۹/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام موسوی امام جماعت محترم روستای خیبری بود که پیرامون اهمیت شناخت ولایت و امام با نماز گزاران سخن گفت .
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه توسط : حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
دستگاه های دیپلماسی تا وقتی اروپایی ها عملا کانال مالی را راه اندازی نکرده اندگام های بعدی کاهش تعهدات هسته ای را قاطعانه بردارند .
نظر بارزسان سازمان ملل در خصوص دست نداشتن ایران در حمله به تاسیات نفتی آر امکو یک پیروزی بین المللی برای ایران و سند بزرگ برای دروغگویی آمریکا و عربستان است.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : شناخت آسیب های اجتماعی شهرستان ( اعتیاد )
خطبه دوم : گرامیداشت هفته پژوهش ، رو حمل و نقل ، روز وحدت و دانشجو ، بازخورد کشور های اروپایی در انجام اقدامات کاهش تعهدات هسته ای ایران اسلامی و لزوم قاطعیت در برابر آنان .

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه

 یکی از آسیب ها ، اعتیاد است که از آن بعنوان بلای خانمانسوز یاد می شود .
۸۰% افرادی که معتاد شده اند از طریق دوستان ناسالم بوده است بنابراین جوانان عزیز بترسند از دوستی که معتاد است.
 وحدت دو قشر و تاثیر گذار حوزه و دانشگاه طلبه و دانشجو زمینه سازپیروزی انقلاب گردید .
 پیشرفت ها ی بشری و اختراعات در پرتو پژوهش صورت گرفته است .
 جلوگیری دولت نیجریه از درمان عالم مجاهد شیخ زکزاکی در میان سکوت مجامع بین المللی قلوب شیعیان جهان را جریحه دار کرده است.
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ آسیب های اجتماعی شهرستان ( اعتیاد )
طبق آیه ۶ سوره تحریم همه ما موظفیم هم خودمان و هم افراد خانواده ی خویش را از گناهان و آسیب هایی که زمینه ساز جهنمی شدن است حفظ نمائیم در شهرستان گناباد در پژوهشی توسط استادان دانشگاه و نخبگان بعمل آمده تمام آسیب های بزرگ را رصد کردند که از جمله آن کم رنگ شدن اعتقادات دینی ، اعتیاد ، بیکاری ، طلاق و استفاده بد از اینترنت و فضای مجازی ، اهانت و ضر و جرح است که بر همه پدران و مادران محترم ، متولیان فرهنگی ، روحانیت معز ز، فرهنگیان ارجمند ، رسانه ها لازم است برای جلوگیری از آسیب ها و مهار آنها چاره جویی کنند . یکی از آسیب ها اعتیاد است که از آن بعنوان بلای خانمانسوز یاد می شود یعنی اگر در خانواده ای یک نفر گرفتار اعتیاد شود سعادت و آرامش و امنیت همه را به خطر خواهد انداخت بنابر این باید هم خود جوانان و هم پدران و مادران همه نخبگا ن و دلسوزان جامعه احساس مسئولیت و چاره جویی کنند اولین عامل اعتیاد نا آگاهی و عدم اطلاع از مضرات و خطرات اعتیاد است ، عامل دوم اعتیاد دوستا ن ناب هستند در یک نظر سنجی اعلان شده ۸۰% افرادی که معتاد شده اند از طریق دوستان ناسالم بوده است بنابراین جوانان عزیز بترسند از دوستی که معتاد است عامل دیگر ضعف اعتقادات دینی است همه مراجع عظام با استفاده آیات و روایات فتوا داده اند که اعتیا د گناه و حرام است زیرا برای روح و جسم و دنیا و آخرت مضر است لذا افرادی که اعتقاد قوی تری دارند معتاد نمی شوند . عامل چهارم حس کنجکاوی است خداوند این حس را به بشر داده تا پژوهش و تحقیق و اختراع کند نه اینکه برای کنجکاوی مواد مخدر مصرف نماید . عامل دیگر بیکاری و سرگرمی ناسالم است .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
۲۵ آذر هفته پژوهش است . قرآن کریم بار ها مسلمانان را به تعقل و تفکر و تشویق نموده آیات فراوانی وجود دارد که می فرماید افلا یعقلون ، افلا یتفکرون ، افلا یتدبرون ، چرا تعقل و خرد ورزی نمی کنید ، چرا پیگیری و تحقیق نمی کنید و در روایات آمده یک ساعت فکر کردن بالاتر از یک سال عبادت است و چه پیشرفت ها ی بشری و اختراعات در پرتو پژوهش صورت گرفته است .
۲۶ آذر روز حمل و نقل را گرامی داشته و از خدمات ارزنده رانندگان و ناوگان حمل و نقل تشکر می کنیم .
۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه است .وحدت و اتحاد همه اقشار جامعه ضروری و لازم و رمز پیروزی و اقتدار و پشرفت است مخصوصا وحدت دو قشر و تاثیر گذار حوزه و دانشگاه طلبه و دانشجو ،حضرت امام اولین کسی بود که بصورت جدی اتحاد حوزه و دانشگاه مطرح نمودند و شاگردان ایشان آیه الله شهید مفتح ، شهید مطهری و شهید بهشتی و مقام معظم رهبری آنرا مورد تاکید قرار دادند و در دوران انقلاب اسلامی فیضیه و دانشگاه به دو مرکز جوشان نهضت و انقلاب اسلامی تبدیل شده و زمینه پیروزی انقلاب گردیدند منظور از وحدت دو هدف است که حوزویان و دانشگاهیان با همفکری و همکاری طوری برنامه ریزی کنند که هم دین مردم و هم دنیای مردم از شر توطئه های دشمنان حفظ شود
با شروع اقدامات ایران اسلامی در کاهش تعهدات هسته ای کشور های اروپایی که ۱۰ ماه است هیچ اقدامی در جهت اینستکس و راه اندازی کانان مبادلات مالی انجام نداده اند دو باره آمادگی خود را جهت فعال کردن اینستکس اعلام نمودند و هدف آنها اولا این است که جمهوری اسلامی را به امید گشایش این کانال وادار به تسلیم در مقابل خواسته های خود کنند ثانیا با این وعده ایران را از برداشتن گام پنجم و کاهش تعهدات هسته ای باز دارند ثالثا اقتصاد ایران را برای چند ماه دیگر معطل وعده های پوچ نمایند که از دستگاه های دیپلماسی درخواست می شود اولا در مذاکرات اصول عزت ، حکمت و قاطعیت را مد نظر قرر دهند ثانیا بکوشند با کار جهادی و تکیه بر ظرفیت های داخلی دشمنان را مایوس کنند و ثالثا تا وقتی اروپایی ها عملا کانال مالی راه اندازی نکرده اند گام های بعدی کاهش تعهدات هسته ای را قاطعانه بردارند
بارزسان سازمان ملل پس از سه ماه اعلان کردند هیچ مدرکی مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به تاسیات نفتی آر امکو وجود ندارد و این یک پیروزی بین المللی برای ایران و از سوی دیگر سند بزرگ برای دروغگویی آمریکا و عربستان است .
جلوگیری دولت نیجریه از درمان عالم مجاهد شیخ زکزاکی در میان سکوت مجامع بین المللی قلوب شیعیان جهان را جریحه دار کرده است این عالم مجاهد که با زبان عمل زمینه شیعه شدن میلیون ها نفر را فراهم کرد خشم وهابی های سعودی رابرانگیخت و چون نتوانستند جلو تاثیر ایشان را بگیرند دولت وهابی نظامیان نیجریه را به تحریک و تشویق به کشتار شیعیان کردند .