باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۲۹/۹/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام فاطمی امام جماعت محترم روستای دلویی بود که پیرامون وظایف افراد جامعه نسبت به هم بویژه مسئولان با نماز گزاران سخن گفت .
قرائت بیانیه دانشجویی توسط آقای بلادر از دانشکد فنی پسرا ن گناباد با موضوع روز وحدت حوزه و دانشگاه
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه توسط : حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
مسئله انتخابات بزرگترین مسئله امسال ماست.
امید است برای یک دفعه هم که شده ناقوس ها برای حمایت از مظلومان بصدا در آورند.
انتقاد به دولت در بعضی مسائل وارد است اما اعتراضاتی که منجر به بی دولتی شود خطرش بسیارزیاد است و مورد نظر رهبری هم نیست .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : استفاده نادرست از اینترنت و فضای مجازی
خطبه دوم : تبریک میلاد حضرت عیسی (ع ) ، شب یلدا و مراسم های پسندیده آن ، گرامیداشت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی / اهمیت انتخابات و لزوم هوشیاری ملت در جهت مشارکت حداکثری در انتخابات

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین صادقی در خطبه های نماز جمعه

 امروزه بسیاری از جوانان و عموم مردم  از اینترنت و تلفن هوشمند و ماهواره استفاده بد و منفی می کنند.
 اینترنت یک فرصت بزرگ برای کسب اطلاعات است .
 صله رحم و جمع شدن خویشاوندان و رفتن به زیارت پدران و مادران و بزرگتر ها که بسیار ثواب دارد از برنامه های مثبت شب یلدا اما رعایت نکردن مرز محرم و نا محرم ، اسراف و ریخت و پاش و تشریفاتی کردن شب یلدا از برنامه های ناپسند آن است .
 اگر ما اصول مهندسی و ایمنی را در ساخت و ساز ها رعایت کنیم و زلزله ای اتفاق بیفتد سالم می مانیم.
 بر همه اقشار مختلف مردم لازم است حداکثر مشارکت در انتخابات و تعیین سرنوشت خود داشته باشند
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ آسیب های اجتماعی شهرستان ( استفاده نادرست ازاینترنت )
یکی از آسیب هایی که همه اقشار مخصوصا جوانان را تهدید می کند استفاده نادرست از اینترنت ، ماهواره و تلفن هوشمنداست همانطوری که می دانید اینترنت یک فرصت بزرگ برای کسب اطلاعات است و هر انسانی می تواند با استفاده از آن به همه کتابخانه های جهان و فن آوری های روز دسترسی پیدا کند همچنین در حوزه علوم دینی با استفاده از اینترنت می توان به آسانی راجع به اصول دین ، فروع دین و احکام و مقررات اسلامی و پاسخ به شبهات آشنا شد . اما متاسفانه امروزه بسیاری از جوانان و عموم مردم استفاده درست از اینترنت و تلفن هوشمند و ماهواره استفاده بد و منفی می کنند با استفاده از این ابزار عمر خود را صرف دین فیلم های مبتذل ، عکس های لخت و مستهجن ، شنیدن موسیقی های مبتذل و خواندن و شنیدن نوشته های گمراه کننده کنند و می نمایند. شیاطین جنی و انسی و دشمنان اسلام هم با هزینه های زیاد مشغول برنامه ریزی جذاب برای فریب دادن هستند یعنی سعی می کنند اعتقادات دینی را متزلزل نموده گناه و معصیت را ترویج می کنند و فسا د و فحشا را عادی و فسق و فجور را عادی جلوه می دهند. امام جواد علیه السلام می فرمایند : هر کسی که به سخنان یک گوینده از ته دل و جان گوش فرا دهد آن گوینده را عبادت و پرستش کرده . یک وقت شبهه هایی می شنود آن را قبول نمی کند و تلاش می نماید راجع به آن تحقیق کند و از کارشناسان دینی بپرسد این خوبست اما اگر شبهه هایی را شنید و قبول کرد این بندگی شیطان کرده ، اگر گوینده از قرآن و روایات سخن گوید و مورد اعتماد است خدا را عبادت کرده که یک ساعت گوش دادن به سخنان هدایتگر از یک سال عبادت بالاتر است ولی اگر آن سخنگویان از زبان ابلیس و شیاطین سخن گوید مثل شبکه های آمریکایی و اسرائیلی و وهابی شیطان را پرستش کرده است .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
میلاد فرخنده حضرت عیسی بن مریم پیامبر صلح و دوستی به همه خدا پرستان تبریک عرض می کنم و امید وارم همچنانکه حضرت عیسی پیامبر صلح و دوستی بود مدعیان پیروی از آن بزرگوار مخصوصا قدرت های غربی دست از ظلم و ستم برداشته و به فتنه گری و توطئه خاتمه دهند و یک دفعه شده ناقوس ها برای حمایت از مظلومان بصدا در آورند.
شب یلدا همانطور که می دانید طولانی ترین شب دوران سال است غالبا به این مناسبت مراسمی برگزار می شود که بعضی مثبت و مفید و برخی مضرر و ناپسند است آنچه مثبت است صله رحم و جمع شدن خویشاوندان و رفتن به زیارت پدران و مادران و بزرگتر هاست که بسیار ثواب دارد اما رعایت نکردن مرز محرم و نا محرم ، اسراف و ریخت و پاش و تشریفاتی کردن شب یلدا پسندیده نیست .
پنجم دیماه به عنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی است برخی فکر می کنند وقتی بلا آمد راهی برای ایمنی وجود ندارد در حالی که این اشتباه است ما دونو ع قضا و قدر داریم قضا و قدر حتمی مثل مریض شدن ، پیر شدن و مرگ که سرانجام به سراغ انسان می آید و راه چاره ندارد دوم قضا و قدر غیرحتمی آن اینست که می توان با رعایت بهداشت ، با رعایت احتیاط و با دعا و صدقه از برخی بیماری ها و بلایا جلوگیری و آنرا به تاخیر انداخت اگر ما اصول مهندسی و ایمنی را در ساخت و ساز ها رعایت کنیم و زلزله ای اتفاق بیفتد سالم می مانیم.
همانطوری که می دانید مسئله انتخابات بزرگترین مسئله امسال ماست . . فعلا مرحله نام نویسی و تایید صلاحیت ها تمام شد اما هیات نظارت وظیفه دارد علاوه بر سوء سابقه نداشتن کاندیدا ها راجع به صلاحیت اخلاقی ، سیاسی ، فکری و توانمندی کاندیدا ها نیز حساس باشد تا حق مردم اداء شود علاوه خود کاندید های محترم نیز وجدا ن خود را قاضی کنند به تعبیر مقا م معظم رهبری اگر توانمندی ندارند مسئولیت نپذیرند و بر همه اقشار مختلف مردم نیز لازم است حداکثر مشارکت در انتخابات و تعیین سرنوشت خود داشته باشند زیرا دشمنان اسلام از هم اکنون و بلکه مدت ها ست برنامه ریزی می کنند تا از مشارکت گسترده مردم بکاهند و حتی بعضی کارشناسان مطرح کردند این آشوب های آبان ماه از مدت ها قبل طراحی شده بود برای بر هم زدن انتخابات و نهایت وقتی بنزین گران شد و نارضایتی ها گسترده شد دشمنان به طمع افتادند و آشوب ها را جلو انداختند و البته فعلا هم دوباره تلاش می کنند با تبلیغات سوء و فشار های روانی زمینه اغتشاشات دیگری را طراحی نمایند اکنون توطئه جدید شان پدیده بی دولتی است که در عراق و لبنان شروع کردند به ایران هم سرایت دهند البته انتقاد به دولت در بعضی مسائل وارد است اما اعتراضاتی که منجر به بی دولتی شود خطرش بسیارزیاد است و مورد نظر رهبری هم نیست باید دولت کار کند و به مسئولیت هایی که بر عهده دارد عمل کند اما این صندوق های رای است که دولت را روی کار می آورد دشمنان باید بدانند توطئه هایشان در ایران جواب نداده و نخواهد داد .