باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۲۷/۱۰/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها :
حجه الاسلام جمالی امام جماعت محترم روستای قنبر آباد بود که پیرامون هدف خلقت انسان با نماز گزاران سخن گفت
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
خطیب جمعه گناباد :
ما ضمن همدری با خانواده های جانباختگان هواپیمای اکراینی حمایت قاطعانه خود را از نیرو های مسلح و حافظان امنیت مخصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می نمائیم.
اگر آمریکا ئیها ی جنایتکار و فتنه گر به اختیار عراق را ترک نکنند گروه های مقاومت اسلامی عراق آنها را با لاجبار و به صورت افقی و با تابوت از عراق بیرون خواهند کرد .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : راه های تقویت باور های دینی
خطبه دوم : دستاورد های خون شهید حاج قاسم سلیمانی ، انتقام گیری دشمنان از سپاه و شکست این توطئه ، سیل سیستان و بلوچستان و لزوم کمک به سیلزدگان ، نظر شورای نگهبان در رد صلاحیت دواطلبین نمایندگی
تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه
 تقویت اعتقادات و باور های دینی باید از خانواده شروع شود
 حضور پر شور و میلیونی مردم از کاظمین تا کرمان رفراندمی بود برای اعلان حمایت از مقاومت اسلامی و انقلاب اسلامی
 و ملت ایران آگاه ترند از اینکه با تبلیغات سوء آمریکا خدمات سپاه را فراموش کنند و به جهت خطای انسانی فریب دشمن را بخورند.
 لازم است همه ما با کمک به برادران و خواهران سیل زده موجبات کاهش الام آنها را فراهم آوریم
 بعضی مدعی شدند که رد صلاحیت ها جناحی است در حالی که از هر دو جناج هم افرادی تایید شدند و هم رد شدند

خطبه اول
موضوع : راه های تقویت باور های دینی
بعد از اعتیاد و استفاده بد از اینترنت و فضای مجازی سومین آسیبی که جامعه و مخصوصا جوانان را تهدید می کند کمر نگ شدن اعتقادات دینی است به تجربه ثابت شده است که هر میزان اعتقاد به خدا و قیامت بیشتر باشد نیکوکاری ، خدمت رسانی ، مهربانی ، درستکاری و احترام به دیگران ، رعایت حقوق دیگران بیشتر می شود و بالعکس به هر نسبتی که ایمان به خدا و قیامت ضعیف باشد فساد بیشتر می شود . تقویت اعتقادات و باور های دینی باید از خانواده شروع شود پدران و مادران بزرگوار باید به فرزندان خود درس خداشناسی و اعتقاد به عالم آخرت بیاموزند آنها را با اصول دین و ارزش های دینی و حلال و حرام آشنا کنند که متاسفانه بعضی از اولیاء به این مسئولیت مهم عمل نمی کنند و چه بسا این مسئولیت را بر عهده آموزش و پرورش بگذارند و این یک گناه بزرگ است و باید مدرسه و خانه با یکدیگر همکاری کنند تا نسلی با ایمان تربیت شوند . راه دوم برقراری ارتباط فرزندان از همان کودکی با مسجد ، جلسات قرآن ، هیات مذهبی ، پایگاه بسیج ، طرح صالحین و شمیم ولایت است در این گونه جلسات هم آگاهی های مذهبی آنان افزایش پیدا می کند و هم دوستان خوبی پیدا می کنند . سومین راه تقویت باور های دینی ترویج فرهنگ پرسشگری در آنهاست باید تشویق شوند اگر شبهه هایی دارند بپرسند تحقیق کنند قرآن کریم می فرماید از دانایان بپرسید اگر نمی دانید سایتی فعال شده به نام پرسمان که به چهل هزار شبهه پاسخ داده است . چهارمین را ه دعا و درخواست از خداوند است در روایات آمده که در دوره آخر الزمان این دعا زیاد بخوانید یا الله ، یا ر حمان ، یا رحیم یا مقلب القوب ثبت قلبی علی دینک . راه پنجم رعایت تقواست خداوند در قرآن می فرماید : هرکس تقوی بیشتر کند خدواند به او نیروی حق از باطل را عنایت خواهد کرد .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
دستاورد های شهادت سرداردلها حاج قاسم سلیمانی برای جهان اسلام
ایجاد اتحاد و وحدت میان همه جناح ها و طیف ها در داخل ایران و در کشور عراق علیه آمریکا و اسرائیل در شرائطی که قبلا آمریکا و عواملش با سرمایه گذاری زیاد برخی از مردم عراق را علیه ایران تحریک کرده بودند که سفارت ایران را به آتش بکشند اما بعد از شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکا ئیها گروه های عراقی بیدار شدند و به سفارت آمریکا بعنوان مرکز توطئه حمله کرده و بر ضد آمریکا هم پیمان شدند . حضور پر شور و میلیونی مردم از کاظمین تا کرمان رفراندمی بود برای اعلان حمایت از مقاومت اسلامی و انقلاب اسلامی ، راهپیمایی مردم در پاکستان ، هندوستان ، افغانستان ، سوریه ، یمن و سایر کشور ها تو دهنی بود به شیطان بزرگ که تصور می کرد با شهید کردن سردار سلیمانی مقاومت اسلامی را سرکوب کرده است و مهمترین دستاورد فراهم شدن زمینه برای اخراج آمریکا ئیها نه تنها از عراق بلکه از منطقه است که هم مجلس و هم دولت عراق تصویب کردند و هم گروه های مسلح عراق اخطار کردند اگر آمریکا ئیها ی جنایتکار و فتنه گر به اختیار عراق را ترک نکنند گروه های مقاومت اسلامی عراق آنها را با لاجبار و به صورت افقی و با تابوت از عراق بیرون خواهند کرد .
توطئه دشمن علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
بعدا از خبر شیرین در هم کوبیده شدن بزرگترین پایگاه آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که سیلی سختی بود سقوط هواپیمای اکراینی کام همه را تلخ کرد ضمن طلب مغفرت برای جانباختگان این حادثه باید عرض کنم شیطان بزرگ و عواملش بهانه ای پیدا کردند بر تحریک احساسات علیه سپاه با هدف انتقام گرفتن و رو درو قرار دادن مردم با سپاه در حالی که امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود و همه ما می دانیم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آغاز تاسیس تا کنون خود را سپر بلای کشور و مردم قرار داده است کارنامه سپاه در ۸ سال دفاع مقدس ، مبارزه با گروهک ها ، بحران ها ، فتنه ها ، شور ش ها بسیار افتخار آمیز است علاوه سپاه در سازندگی کشور در کمک رسانی به زلزله زدگان ، سیلزدگان ، عمران و آبادنی نقش تعیین کننده دارد و ملت ایران آگاه ترند از اینکه با تبلیغات سوء آمریکا خدمات سپاه را فراموش کنند و به جهت خطای انسانی فریب دشمن را بخورند و در شرایط جنگی و تهدیدات آمریکا چنین اتفاقاتی امکان پذیر است بخصوص با توجه به اینکه سردار حاجی زاده با شجاعت این اشتباه را پذیرفت و عذر خواهی کرد ضمن اینکه هنوز این حادثه در دست بررسی است ما ضمن همدری با خانواده های جانباختگان این حادثه حمایت قاطعانه خود را از نیرو های مسلح و حافظان امنیت مخصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می نمائیم .
کمک به سیل زدگان
جاری شدن سیل در چند استان همانطوری که برکات زیادی داشت موجب وارد آوردن خسارات فراوانی گشت که لازم است همه ما با کمک به برادران و خواهران سیل زده موجبات کاهش الام آنها را فراهم آوریم بخصوص اینکه آیات عظام مکارم شیرازی ، نوری همدانی ، صافی گلپایگانی اجازه داده اند یک سوم سهم امام برای سیل زدگان مصرف شود .
نظر شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها
در رابطه با اعلان نظر شورای نگهبان راجع به تایید یا رد صلاحیت داوطلبین نمایندگی مجلس بعضی مدعی شدند که رد صلاحیت ها جناحی است در حالی که از هر دو جناج هم افرادی تایید شدند و هم رد شدند و ثانیا آنهایی که صلاحیتشان احراز نشده و حتی رد شد ه اند می توانند و حق دارند اعترا ض کنند و دلائل و اسناد لازم را برای اثبات صلاحیت خود به شورای نگهبان ارائه کنند تا بررسی شود ثالثا رد صلاحیت به این معنی نیست که این شخص ضد انقلاب است و به هیچ دردی نمی خورد خیر معنایش آنست که صلاحیت برای مجلس شورای اسلامی ندارد .