باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۴/۱۱/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها :
حجه الاسلام حیدری روحانی محترم  مستقر در روستای باغسیا بود که پیرامون اهمیت جهاد اکبر با نماز گزاران سخن گفت.
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج شیخ عبدالجوا د نصیری امام جمعه محترم موقت گناباد
امام جمعه موقت گناباد :
دشمنان فکر می کردند می توانند نور انقلاب را خاموش کنند اما ارتش و سپاه پاسداران با پاسخ قاطع خود به آنان نشان دادند انقلاب اسلامی زنده است .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : ایمان و تقوا
خطبه دوم : ایام دهه فاطمیه

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای نصیری در خطبه های نماز جمعه

 باید اخلا ق و منش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را الگو قرار دهیم.
 هدایت منحصر به انسانی که متقی و پرهیزکار است.
 خلاف قانون بی تقوایی است.
 شهداء کوثرند .

خطبه اول
موضوع : اهمیت ایمان و تقوا
قرآن می فرماید هدایت منحصر به انسانی که متقی و پرهیزکار است خداوند تمام موجودات عالم هستی را هدایت تکوینی می کند . هدایت تکوینی تمامی موجودات را در بر می گیرد . انسان هم هدایت تکوینی و هم تشریعی می شود . هدایت تشریعی مختص انسان است . همیشه از خدا می خواهیم خدا ما را به راه راست هدایت کن . همه هدایت می شوند اما همه ثابت قدم نیستند . آنهایی که تقوا راعایت کنند در راه شان ثابت قدم هستند . ریشه تقوا چیست ؟ اسلام و ایمان مانند درخت است اصل آن یقین است . امام علی علیه السلام می فرمایند ایمان چهار درجه دارد : ایمان فوق اسلام است . در آستانه دهه فاطمیه اخلا ق و منش آن حضرت را الگو قرار دهیم از جمله انفاق در راه خدا .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
امام علی علیه السلام در آخرین لحظه زندگی خود توصییه به تقوا و نظم در امور کردند . امام راحل می فرمودند خلاف قانون خلاف شرع است ما در حکومتی هستیم که بر اساس اسلام است . لذا خلاف قانون بی تقوایی است .
در آستانه شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها هستیم . فاطمه زهرا صحیفه ای دارند که اکنون در دست امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است که تمام حقایق عالم در آن ثبت است . بشناسیم حضرت فاطمه را ، در حدیث شریف کساء خداوند ، پیامبر و حضرت فاطمه و شوهر و فرزندانشان را معرفی می کند . یکی از سوره های قرآن سوره کوثر است که در شان آن است . فاطمه کوثر است فرزندان حضرت زهرا کوثرند . امام حسین علیه السلام کوثر است . حضور میلیونی در اربعین حسینی این را ثابت می کند . سپاه و ارتش ما کوثرند . دنیا باید بداند شهید سلیمانی کوثر است . دشمنان فکر می کردند می توانند نور انقلاب را خاموش کنند اما ارتش و سپاه پاسداران با پاسخ قاطع خود به آنان نشان دادند انقلاب اسلامی زنده است و شهدا کوثرند .