باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۱۸/۱۱/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها :
حجه الاسلام والمسلمین فاطمی مسئول محترم فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بود که پیرامون ایام الله دهه فجر و انتخابات مجلس شورای اسلامی با نماز گزاران سخن گفت .
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
امسال هم به فضل خدا ملت ایران پشت دشمنان را با حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به خاک خواهند مالید .
در یوم الله ۲۲ بهمن نعمت ولایت فقیه که استمرار ولایت ائمه علیهم السلام است تحقق پیدا کرد.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : اهداف انقلاب اسلامی تحقق اهداف پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام
خطبه دوم : تبریک ایام الله دهه فجر ، دستاورد های انقلاب اسلامی ، دو آزمون بزرگ راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) در راستای ادامه راه پیامبران عظام و ائمه اطهار علیهم السلام و با همان اهداف بزرگواران صورت گرفت.
 انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نماد جمهوریت ودموکراسی است.
 در شهرستان گناباد علیرغم تحریم های شکننده دشمن در همین دهه فجر بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای پروژه های اقتصادی هزینه ، افتتاح و در حال بهره برداری است .
 لازم است مسئولین برای مهار گرانی ها جدا چاره اندیشی کنند .
خطبه اول
موضوع : اهداف انقلاب اسلامی تحقق اهداف پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام
ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی یادآوری می نمایم که انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) در راستای ادامه راه پیامبران عظام و ائمه اطهار علیهم السلام و با همان اهداف بزرگواران صورت گرفت که به چند نمونه اشاره می شود .
نخستین هدف انبیاء و ائمه دعوت به بندگی خدا و مبارزه با طاغوت است . قرآن کریم در آیه ۳۶ سوره نحل می فرماید : ما در میان هر امتی پیامبری فرستادیم که مردم را به عبادت خدا و دوری از طاغوت فرا می خواندند پس اساس دعوت انبیاء بندگی خدا و مبارزه با طاغوت بود. حضرت امام با به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی هم زمینه عبادت و بندگی خدا را فراهم نمودند و هم طاغوت زمان را سرنگون کرد . یکی دیگر از اهداف پیامبران مبارزه با ظلم و ستم و فساد و گناه بود قرآ ن کریم می فرماید : پیامبر امر به معروف و نهی ازمنکر می نمود آری پیامبر با ظلم با شرب خمر ، زنا و فحشاء ، با دزدی با قمار و انواع مفاسد مبارزه کردند اما م راحل نیز بعداز پیروزی انقلاب اسلامی مراکز علنی فسا د و فحشاء که بصورت رسمی دائر بودند را بستند چندین هزار شراب فروشی پروانه دار و قمار خانه های پروانه دار را تعطیل نموده و به جای آن مراکز علمی و دانشگاهی و کتابخانه ها و مراکز فرهنگی و ورزشی احداث و توسعه دادند . چهارمین هدف پیامبران کوتاه کردن دست کفار و ظالمان و مفسدان و افراد بی بند و بار از سر مردم بود قرآن کریم می فرماید : خداوند راه تسلط و آقایی کردن کفار بر مومنین را بسته است . حضرت امام نیز در همین راستا دست های پلید مستکبرین ، صهیونیست ها ، بهایی ها و فراماسونر ها و افراد بی بند و باری که در زمان شاه کار های پلیدی دستشان بود از سر ملت کوتاه کردند . پنجمین هدف پیامبر ان عظام خدمت به عموم مردم مخصوصا محرومان بود ه که قرآن بار ها از نیکوکاران ستایش نموده و از جمله می فرماید : پیامبر و اهلبیت آن بزرگوار در راس نیکوکاران بودند و از آنها حمایت می کردند حضرت امام نیز یکی از اولین نهاد هایی که تاسیس نمودند کمیته امداد بود که در کنار بهزیستی اقشار یتیم ، بی سرپرست ، بیماران و سالمندان را تحت پوشش قرار داده است.
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
در آغاز دهه مبارک فجر ،سپیده دم پیروزی انقلاب اسلامی بر کفر و استکبار جهانی را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و تمامی هموطنان بویژه شما برادران و خواهران و همشهریان عزیز تبریک عرض می کنم .
دهه فجر
دهه فجر از یکسو فرصتی است برای یاد آوری ایام الله ، اسلام خواهی و حماسه آفرینی های ملت ایران که در مقابل رژیم ستم شاهی سینه های خود را سپر کردند تا انقلاب اسلامی با دست خالی پیروز شد ثانیا فرصتی است برای بیان دستاورد های نظام اسلامی علیرغم همه توطئه ها از قبیل جنگ ۸ ساله ، فتنه های گروهک های الحادی ، تحریک های اقلیت های نژادی و مذهبی ، ایجاد بحران های رنگارنگ داخلی و خارجی و تحریم چهل ساله اما با وجود همه اینها ایران در ردیف های آخر کشور های جهان در حوزه های مختلف در زمان شاه قرار داشت بحمد الله به موفقیت های بزرگی دست یافت روستا های ایران قبل از انقلاب ۹۰% از نعمت آشامیدنی سالم ، برق ، تلفن ، گاز و راه آسفالته و خانه بهداشت محروم بودند هم اکنون بیش از ۹۰% دارای آب ، برق ، گاز ، تلفن ، راه آسفالته و خانه بهداشت دارند . دستاورد های انقلاب اسلامی از نگاه مقا معظم رهبری عبارتست از حاکمیت اسلام و ارزش های دینی ، مردم سالاری دینی ، پیشرفت های همه جانبه از قبیل رشد و توسعه علم و فن آوری ، نهادینه سازی آزادی اسلامی نه آزادی و بی و بند و باری ، ایجاد امنیت ، اقتدار ، عزت ملی و هویت بخشی ، شکل گیری هویت ایرانی و اسلامی ، دستاورد های اقتصادی از قبیل تقویت زیر ساخت های کشور مانند راه های ارتباطی ، نیرو گاه ها و بنادر ، افزایش صادرات غیر نفتی ، که موفقیت های بزرگی برای حال و آینده کشور است . در همین شهرستان علیرغم تحریم ها شکننده دشمن در همین دهه فجر بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای پروژه های اقتصادی هزینه ، افتتاح و در حال بهره برداری است .
فردا ۱۹ بهمن یاد آوری پیوستن نیروی هوایی به مردم و بیعت آنان با حضرت امام بود که کمر شاه را شکست همچنین فردا سالروز وفات حضرت ام البنین مادر حضرت ابوالفضل و روز تکریم مادران و همسران شهداست که این دو مناسبت را گرامی می داریم .
دو آزمون بزرگ
در آستانه دو آزمون بزرگ قرار داریم اول راهپیمایی ۲۲ بهمن که نشانگر وفاداری مردم همیشه در صحنه ایران به رهبری و نظام اسلامی است که به تعبیر مقام معظم رهبری در حکم عید سعید غدیر است زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت فقیه که استمرار ولایت ائمه علیهم السلام است تحقق پیدا کرد و دوم برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که نماد جمهوریت ودموکراسی است و دشمنان اسلام مدت هاست با تبلیغات سوء و سیاه نمایی تلا ش می کنند از حضور گسترده مردم در این دو آزمون بکاهند اما باید بدانند علیرغم همه مشکلات و گرانی ها که لازم است مسئولین برای آن جدا چاره اندیشی نمایند امسال هم به فضل خدا پشت دشمنان را با حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به خاک خواهند مالید .
در رابطه با انتخابات مقام معظم رهبری فرمودند هر کس به ایران علاقمند است است هرکس به امنیت کشور و حل شدن مشکلات و گردش نخبگانی را دوست دارد باید در انتخابات شرکت کند و تاکید کردند فردی را برای مجلس باید انتخاب کرد که مومن ، انقلابی ، شجاع ، دارای روحیه جهادی و کار آمد و طرفدار عدالت باشد .
بیستم بهمن همزمان است با سالروز عملیات والفجر ۸ که در این عملیات سپاه پاسداران و بسیج با عبور از اروند رود شبه جزیره فاو را تصرف و ضربه ای کاری به رژیم بعثی وارد کردند .