باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۲۳/۳/۹۹

سخنران قبل از خطبه ها :
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
در سال جهش تولید مسئولین در جهت تسهیل قوانین و برداشتن موانع دست و پا گیر از سر راه سرمایه گذاران تلاش بیشتر کنند .
از دادستان محترم و شورای محترم تامین درخواست می شود ضمن ورود به مسئله گرانی مسکن در گناباد جلو سوء استفاده کنندگان را بگیرند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : ابتلا و آزمایش
خطبه دوم : تسلیت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام / سال جهش تولید / مشکل گرانی مسکن در گناباد / آشکار شدن چهره واقعی آمریکا

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 پزشکان ، پرستاران و کادر های درمانی و بسیاری از مردم نیکوکار که در مواسات و کمک مومنانه شرکت کردند در موضوع کرونا روسفید شدند .
 انشاءالله مراسم وسوگواری سالروز شهادت امام جعفر صاد ق علیه السلام با رعایت موازین بهداشتی و به همت اداره تبلیغات اسلامی و هیات مذهبی و هیات امنای مسجد امام صاد ق علیه السلام برگزار خواهد شد.
 یکی از معضلات بزرگ شهرستان گناباد گرانی لجام گسیخته زمین ، مسکن و اجاره بهاست .
 با حوادث اخیر و کشتار بیرحمانه سیاه پوستان ماهیت کثیف آمریکا آشکار شد .
خطبه اول
موضوع : ابتلا و آزمایش
از آیات شریفه قرآن و روایات استفاده می شود که دنیا دار ابتلا و امتحان و محل آزمایش است . امام علی علیه السلام می فرمایند : زندگی دنیا با بلا آمیخته شده است و اساسا فلسفه خلقت آزمایش انسانهاست. قرآن کریم در سوره ملک آیه دوم می فرماید : خدائیکه مرگ و زندگی را قرار داد تا شما را بیازماید کدامیک نیکو کار ترید . البته آزمایش های خداوند برای آنست که بر خود ما ثابت شود چکاره هستیم آزمایش ها بطور کلی هم به نعمت ها و هم به نقمتهاست هم به خوبی ها آزمایش می شویم و هم به بدی ها گاهی آزمایش ها به نعمت هاست یعنی خدا وند بشر را به نعمت سلامتی یا نعمت مال و ثروت امتحان می کند تا مشخص شود آیا شکر گزار است یا خیر آیا به فقرا و نیازمندان کمک می کند یا خیر همین کرونا یکی از امتحانات است که بعضی از آن روسفید خارج شدند پزشکان و پرستاران و کادر های درمانی روسفید خارج شدند و بسیاری از مردم نیکوکار که در مواسات و کمک مومنانه شرکت کردند علیرغم مشکلات اقتصادی ۱۳۵۰۰ بسته حمایتی کمک کردند و روسفید شدند مجموعه های جهادی و بسیجی حوزه علمیه ، ستاد عتبات عالیات ، ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر ، ستاد مبارزه با کرونا ، فرمانداری و شهرداری ، شورا های شهر و روستا ، مراکز نیکوکاری و خیریه ها ، سپاه وبسیج و آنها که اجاره مغازه ها و منازل را نگرفتند روسفید شدند . اما در در این بلا بعضی ها مردود شدند آنها که با زیر پا گذاشتن ایمان و وجدان وسایل ضد عفونی و ماسک و دستکش ها جمع کرده و احتکار کردند تا به چند برابر قیمت بفروشند .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمانان تسلیت عرض می کنم انشاءالله مراسم سوگواری آن بزرگوار با رعایت موازین بهداشتی و به همت اداره تبلیغات اسلامی و هیات مذهبی و هیات امنای مسجد امام صاد ق علیه السلام برگزار خواهد شد .
خدا را شاکریم که با تلاش های کادر های بهداشتی و درمانی و همراهی شما مردم آگاه و با ایمان آسیب های کرونا کمتر شد و شرایط برای برگزاری مراسم دینی از جمله اقامه نماز جمعه و جماعت فراهم گردید البته کرونا را نباید کوجک شمرد همین ویروسی که حتی با چشم قابل رویت نیست شما مشاهده می کنید قدرت های بزر گ دنیا مثل آمریکا ، روسیه و انگلستان را به زانو در آورد . باید بهداشت را رعایت کنیم .
مقام معظم رهبری امسال را سال جهش تولید نامیدند ضمن تشکر ا ز همه تولید کنندگان و کار آفرینان عزیز از تمامی مسئولین درخواست می شود ضمن حمایت از تولید کنندگان در جهت تسهیل قوانین و برداشتن موانع دست و پا گیر از سر راه سرمایه گذاران تلاش بیشتر کنند
یکی از معضلات بزرگ شهرستان گناباد گرانی لجام گسیخته زمین ، مسکن و اجاره بهاست که اقشار ضعیف بویژه مزدوجین جوان را رنج می دهد تا آنجا که طبق گفته مطلعین قیمت ها نسبت به پارسال دو برابر شده است که نه توجیه شرعی دارد و نه قانونی لذا از دادستان محترم و شورای محترم تامین درخواست می شود ضمن ورود به این مسئله جلو سوء استفاده کنندگان را بگیرند .
در رابطه با آمریکا و جهان غرب باید عرض کنم آنها سالهاست چهره واقعی حود را مخفی نمود ه و دم از حقوق بشر می زدند اما با حوادث اخیر و کشتار بیرحمانه سیاه پوستان ماهیت کثیف آنها را آشکار شد تا آنجا که خود مردم آمریکا پرچم آمریکا را به آتش کشیدند .