باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۳۰/۳/۹۹

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام رحمانی ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بود که پیرامون سالگر د تاسیس این نهاد و فعالیت های صورت گرفته با نماز گزاران سخن گفت .

ایراد سخنرانی جناب آقای مهندس صفایی نماینده محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی در پایان نماز جمعه و تاکید بر همت مجلس یازدهم در جهت ایجاد عدالت و ارایه گزارش از برنامه ها ی توسعه شهرستان
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
خطیب جمعه گناباد :
از برخورد قاطعانه آیت الله رئیسی با مفسدان دانه درشت و حتی مفسدانی که در قوه قضائیه خیانت می کردند صمیمانه تشکر و قدر دانی می کنیم .
از تمامی همشهریان عزیز درخواست می شود تا آنجا که امکان دارد در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند .

موضوعات خطبه ها
خطبه اول :ویژگی های بندگان خاص خداوند
خطبه دوم : تبریک دهه کرامت میلاد حضرت امام رضا علیه السلام و حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها/ گرامیداشت سالروز تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی ، روز اصناف ، هفته صرفه جویی در آب ،سالروز شهادت شهید چمران / تقدیر از برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 اولین ویژگی بندگان خاص خدا تواضع و فروتنی است
 به میمنت قدوم مبارک حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه السلام و از برکت مرقد مطهرشان شهر های قم و مشهد در طول تاریخ به عنوان دو مرکز بزرگ نشر اسلام ناب در آمده است .
 به دلیل نفوذ تعدادی از افراد سود جو و فاسد در دستگاه های اداری جامعه ما با معضلات فرهنگی ، اقتصادی فراوانی روبرو است.
 انتظار می رود قوه مقننه با آن تعداد اندک ولی فاسد قاطعانه برخورد و دست این زالو صفتان را برای همیشه از بیت المال کوتاه نمایند .
خطبه اول
موضوع : ویژگی های بندگان خاص خداوند
در سوره شریفه فرقان ویژگی های بندگان خاص خدا بیان شده است اولین ویژگی تواضع و فروتنی است می فرماید : بندگان ویژه خدا آنها هستند که بدون تکبر و با تواضع روی زمین راه می روند و فروتنی در همه حرکات و سکنات و اعمالشان وجود دارد آنها از کبر و غرور و خود خواهی مبرا هستند . در روایات آمده در شگفتم از انسانی که اولش نطفه بوده و در پایان جیفه و مردار می شود این انسان چگونه تکبر می ورزد . از دیدگاه علمای اخلاق تواضع کلید ایمان و تکبر و غرور کلید کفر است . بطور کلی سه نوع تکبر داریم . تکبر در مقابل خدا یعنی انسان به دلیل مال و ثروتی که خدا به او داده و با استعداد و تخصصی که خدا داده است به اندازه ای مغرور شو د که حاضر نباشد شکر گزاری این نعمت ها را انجام دهد . تکبر در مقابل پیامبران و امامان و رهبران دینی هم در گذشته تاریخ و هم در زمان ما بعضی از ثروتمندان و قدرت های مستکبر مخالفت می کردند و حاضر نبودند سخنان و رهنمود های پیامبران را بپذیرند . سوم تکبر در مقابل ضعیفان که هریک از ما به دلیل خود شیفتگی خودمان را از دیگران برتر بدانیم و آنها را بی جهت تحقیر کنیم .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش فرا رسیدن دهه کرامت ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر و میلاد خجسته امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مبارک مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما نماز گزاران تبریک عرض می کنم به میمنت قدوم مبارک این خواهر و برادر و از برکت مرقد مطهرشان شهر های قم و مشهد در طول تاریخ به عنوان دو مرکز بزرگ نشر اسلام ناب در آمده در زمان ما حضرت امام (ره) پرورش یافته در حوزه علمیه قم اسلام و ارزش های دینی را زنده کردند و مقام معظم رهبری بر خاسته از حوزه علمیه مشهد با همان ایمان و توکل ، شجاعت نظام اسلامی را مدیریت می کنند .
خدمات فرهنگی و ترویج ارزش های اسلامی توسط سازمان تبلیغات اسلامی در ابعاد مختلف قابل تقدیر است و بر همه مسئولین محترم و اقشار مختلف مردم لازم است با پشتیبانی مادی و معنوی خود از سازمان تبلیغات اسلامی در مبارزه با تهاجم فرهنگی حمایت کنند .
ضمن گرامیداشت روز اصناف برای تمامی بازاریان که انصاف را رعایت و در خدمت اسلام و مردم هستند آرزوی سلامت و موفقیت از درگاه خدای متعال مسئلت دارم .
هفته اول تیرماه بعنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب و انرژی نامگذاری شده است از تمامی همشهریان عزیز درخواست می شود تا آنجا که امکان دارد در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند .
فردا سالروز شهادت سردار رشید اسلام دکتر چمران و روز بسیج اساتید که این روز را گرامی می داریم.
لازم می دانم از برخورد قاطعانه آیت الله رئیسی با مفسدان دانه درشت و حتی مفسدانی که در قوه قضائیه خیانت می کردند صمیمانه تشکر و قدر دانی نمائیم این مبارزه باید برای همه دستگاه ها الگو گردد زیرا علیرغم اینکه اکثر مدیران و مسئولان افرادی پاکدست و خدمت گذار هستند اما به دلیل نفوذ تعدادی از افراد سود جو و فاسد در دستگاه های اداری جامعه ما با معضلات فرهنگی ، اقتصادی فراوانی روبرو است انتظار می رود همانطوری که آیه الله رئیسی با زمین خواران و رشوه خواران و اخلا گران اقتصادی قاطعانه برخورد کرد مخصوصا قوه مقننه با داشتن رئیس جهادی مانند سردار قالیباف و نمایندگان انقلابی با آن تعداد اندک ولی فاسد قاطعانه برخورد و دست این زالو صفتان را برای همیشه از بیت المال کوتاه نمایند .