باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۶/۴/۹۸

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام حجت نصیری مسئول کانون خادمیاری رضوی شهرستان بود که پیرامون دهه کرامت با نماز گزاران سخن گفت
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
خطیب جمعه گناباد :
شیطان بزرگ در حالی دم از حقوق بشر می زند که پرونده اش پر است از کشتار و خیانت هم در خود آمریکا و هم در جهان و هم در ایران .
سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا و شهادت ۲۹۸ مسافر آن که نشانه خوی درندگی آمریکاست .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول :عدل و عدالت در اسلام
خطبه دوم : تبریک دهه کرامت ، گرامیداشت سالگرد ترور مقام معظم رهبری ، هفتم تیر سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش ، روز صنعت و معدن ، سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا ، اهمیت رعایت مقررات بهداشتی

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 عدالت آنست که هر چیزی در جایگاه و شایسته آن قرار گیرد
 امروزه خدمات زیادی صورت می گیرد که فقط در ایام کرونا چند نوبت توسط خادمیاران امام رضا علیه السلام و با همکاری نیکوکاران شهرستان هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان توزیع شد .
 خداوند وجود پر برکت مقام معظم رهبری را برای ادامه راه امام و شهداء و مدیریت نظام اسلامی حفظ کرد.
 ما باید عادت کنیم هم به مراسم دینی مان برسیم و هم بهداشت و سلامتمان را حفظ کنیم .
 از مبارزه قاطعانه آیه الله رئیسی با مفسدین صمیمانه تشکر و تقدیر می کنیم .
 نقض حقوق بشر در جهان از دویست سال قبل که آمریکا ی سفید پوست تاسیس شد شروع شد .
خطبه اول
موضوع : عدل و عدالت در اسلام
دین مقدس اسلام همه انسانها را به عدل و داد و رعایت انصاف و نیکوکاری دعوت نموده و از گناه و ظلم بر حذر داشته است . عدالت چیست ؟ برخی تصور کرده اند عدالت یعنی برابری و مساوات البته در بعضی موارد برابری عدالت است مثل اینکه باید دولت به همه شهروندان امتیاز آب ، برق و تلفن و گاز بدهد اینجا عدالت و برابری است و فرقی نباید میان شهروندان بگذارد اما در بعضی موارد برابری نوعی ظلم است مثلا در یک کلاس درس بعضی دانش آموزان خوب درس می خواند و بعضی متوسط و بعضی ضعیف اینجا اگر همه یک نمره داده شود عدالت نیست ، عدالت آنست که هر چیزی در جایگاه و شایسته آن قرار گیرد ، نمره خوب برای دانش آموزان خوب و نمره ضعیف برای دانش آموزان ضعیف . عدالت انواع و اقسام زیادی دارد اول عدالت بر قرار کردن میان قوای نفسانی مثلا در همه انسانها قوای گوناگونی مانند قوه شهوت ، قوه غضب وجود دارد عدالت در قوای نفسانی یعنی جلوگیری از افراط و تفریط و زیاده روی و کند روی . سایر قوای انسانی محبت به مال دنیاست بعضی افراط می کنند و دین و وجدان و همه ارزش ها را زیر پا می گذارند و برای جمع مال دنیا به هیچکس حتی پدر و مادر و خویشاوندان رحم نمی کنند که بشدت ناپسند است و برخی بر عکس اصلا به فکر خود وزن و فرزندانشان نیستند و هر چه در آمد دارند خرج می کنند این هم ناپسند است عدالت یعنی اموال از راه حلال بدست آورند و ثانیا مقداری خرج زندگی ، در راه خدا هم کمک می کنند و اندکی هم پس انداز می کنند .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
فرا رسیدن دهه کرامت ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر و میلاد خجسته امام علی بن موسی الرضا علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مبارک مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما نماز گزاران تبریک عرض می کنم همانطوری که پیامبر و ائمه اطهار و امامزادگان در زمان حیات طاهرشان چراغ هدایت و مشکل کشای مردم و پناهگاه آنان بودند بعداز شهادت نیز مراقد مطهرشان مرکز بیان حقایق دین و پناهگاه نیازمندان و مظلومان است نیکوکاران در طول تاریخ به عشق اهلبیت اموال خود را وقف کردند و امروزه خدمات زیادی صورت می گیرد که فقط در ایام کرونا چند نوبت توسط خادمیاران امام رضا علیه السلام و با همکاری نیکوکاران شهرستان هزار بسته معیشتی در میان نیازمندان توزیع شد .
روز اصناف را گرامی می داریم درخواست می شود اصناف محترم همانطور ی که در گذشته در دینداری و تعظیم شعائر اسلامی و درستکاری پیشگام بودند برخی تازه وارد شده ها به بازار را نیز راهنمایی و راه و رسم کاسبی را به آنها یاد آوری نمایند .
امروز ششم تیر سالگرد ترور نافرجام مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای توسط منافقین کور دل در مسجد ابوذر است که خداوند وجود پر برکت ایشان را برای ادامه راه امام و شهداء و مدیریت نظام اسلامی حفظ کرد و بحمد اله با مدیریت الهی ایشان علیرغم همه توطئه ها و بحران ها شاهد اعتلای روز افزون نظام اسلامی هستیم
فردا هفتم تیر نیز همزمان است با سالگرد شهادت مظلومانه آیه الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام توسط منافقین که یاد و نام این شهدا را گرامی می داریم . هفته قوه قضائیه را گرامی داشته و از مبارزه قاطعانه آیه الله رئیسی با مفسدین صمیمانه تشکر و تقدیر می کنیم .سایر قوا ، قوه مجریه هم باید در شناسایی مفسدین همچون قوه قضائیه عمل کند
برادران و خواهران توجه دارند که خطر ابتلا به کرونا بسیار زیاد است و ما باید عادت کنیم هم به مراسم دینی مان برسیم و هم بهداشت و سلامتمان را حفظ کنیم بنابراین رعایت فاصله گذاری و داشتن ماسک و شستشوی دستها برای خفظ سلامتی واجب است .
ضمن گرامیداشت روز صنعت و معدن متاسفانه به دلیل برو ز کرونا برخی از کارخانجات موفق شهرستان دچار مشکل شده بود که دیروز به اتفاق نماینده محترم آقای مهندس صفایی و فرماندار محترم جلسه ای در استانداری داشتیم که قول مساعد دادند و همین جا از اهتمام مسئولین شهرستان و استانداری محترم قدر دانی می شود .
دوازدهم تیر همزمان است با سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا و شهادت ۲۹۸ مسافر آن که نشانه خوی درندگی آمریکاست . شیطان بزرگ در حالی دم از حقوق بشر می زند که پرونده اش پر است از کشتار و خیانت هم در خود آمریکا و هم در جهان و هم در ایران اما در خود آمریکا از صد میلیون سرخپوست که ساکن اصلی آمریکا بودند آنقدر کشتند و ترور کردند که پنج میلیون باقی ماند و همه شما شاهد جنایات آمریکا نسبت به سیاه پوستان هستید و اما نقض حقوق بشر در جهان از دویست سال قبل که آمریکا ی سفید پوست تاسیس شد شروع شد سران آمریکا به ۹۰ کشور جهان حمله کرده و به کشتار میلیون ها انسان پرداختند و اما جنایات آمریکا در ایران کمتر روزی نیست که جنایتی نکرده باشد با این همه جنایت آمریکا هنوز هم برخی از خواب بیدار نشده اند و دم از مذاکره با آمریکا می زنند که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست .

.