باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۹۹/۴/۱۳

سخنران قبل از خطبه ها : مداحی و مولودی خوانی توسط یکی از مداحان شهرستان در رسای حضرت امام رضا علیه السلام در گرامیداشت میلاد آن حضرت .
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
گرانی امان مردم را بریده است از مسئولین امر و دولت محترم انتظار می رود برای کنترل قیمت ها چاره اندیشی کنند .
با هوشیاری ملت ها و مقاومت اسلامی توطئه های شیطان بزرگ تا کنون به جایی نرسیده و نخواهد رسید.
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : سبک زندگی امام رضا علیه السلام
خطبه دوم : گرامیداشت روز شورا ها و شهر داری ها / لزوم رفع موانع تولید و دلگرمی سرمایه گذاران / برخورد با گرانی / محکومیت دخالت های شیطان بزرگ در جهان اسلام

تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 اگر از همین اسراف در غذا ، در آب ، برق و تلفن و گاز جلوگیری کنیم بزرگترین خدمت به کشور است.
 از وضعیت فرزندانمان که درد انشگاه ها و شهر های دیگر هستند غافل نشویم .
 از ریاست محترم کل دادگستری خراسان رضوی در خواست می شود برای سر و سامان دادن به قیمت ها هر چه زودتر نسبت به تعیین و اعزام مسئول تعزیرات مستقل و ساکن در شهرستان گناباد دستور لازم را صادر فرمایند .
خطبه اول
موضوع : سبک زندگی امام رضا علیه السلام
ضمن تبریک ولادت سراسر سعادت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام لازم دانستم مطالبی پیرامون سبک زندگی آن امام همام را تقدیم نمایم . ایشان در تمامی کمالات نمونه بودند . عبادت و بندگی خدا ، آن بزرگوار در اهمیت دادن به ذکر خدا ، مناجات با پروردگار متعال ، تلاوت قرآن ، نماز خالصانه ، آگاهانه و عاشقانه آنهم در اول وقت نمونه بودند . علم و دانش وقتی مامون همه دانشمندان بزرگ یهودی ، مسیحی، زردشتی ، ستاره پرست و اهل سنت را جمع کرد برای مناظره با حضرت امام رضا علیه السلام همه آنان را در مباحثه علمی محکوم کردند بطوری که حرفی برای گفتن نداشتند . خدمت به خلق آن بزرگوار احدی را محروم نکردند و تا آنجا مواسات با نیازمندان داشتند که فضل بن سهل اعتراض کرد و گفت این قدر کمک به محرومان موجب فقر و بدهکاریست و حضرت فرمودند این کمک ها غنیمت و پس انداز آخرت است . تواضع و فروتنی ، تا آنجا که در روایات آمده پشت یک شخص معمولی را حضرت کیسه کشیدند و او وقتی امام رضا را شناخت خیلی عذر خواهی کرد و حضرت فرمودند حق مومن بر مومن از این بیشتر است . مبارزه با اسراف . روز ی میوه ای نیم خورده دیدند که دور انداخته شده بود حضرت مسئول خانه را خواستند و تذکر دادند اگر شما سیرید و احتیاج ندارید ریخت و پاش نکنید و آنرا به دیگران بدهید ما هم اگر از همین اسراف در غذا ، در آب ، برق و تلفن و گاز جلوگیری کنیم بزرگترین خدمت به کشور است . اهتمام به تربیت فرزندان . حضرت امام رضا وقتی در خراسان بودند نامه ای نوشتند به فرزندشان امام جواد که در سن ۹ سالگی بودند که به من اطلاع دادند خادم ها شما را از در پشت خانه خارج می کنند تا فقرا به شما دسترسی نداشته باشند نامه من که به شما رسید باید از درب اصلی و بزرگ خانه خارج شوید و به فقرا کمک کند و این یک درس بزرگ است برای ما که از وضعیت فرزندانمان که درد انشگاه ها و شهر های دیگر هستند غافل نشویم بررسی کنیم از نظر رفت و آمد و دین و دیانت و حجاب و عفاف باید با خبر باشیم .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
آخرین روز دهه کرامت و میلاد فرخنده حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین و شما برادران و خواهران تبریک عرض می کنم .
فردا ۱۴ تیر روز شهر داری و دهیاری است که لازم است از خدمات آنها در شورا های اسلامی و حوزه های شهری مخصوصا در دوران اوج کرونا که هر شب خیابانها و معابر را ضد عفونی می کردند و در تدفین متوفیان کرونایی همکاری نمودند صمیمانه تشکر نمایم .
در هفته گذشته در راستای تحقق جهش تولید با پیگیری های جناب آقای مهندس صفایی و فرماندار محترم جلسه ستاد تسهیل استان با حضور معاون محترم اقتصادی استاندار و مقامات مربوطه در گناباد برگزار شد و ۸ کار آفرینی که با مشکلات و موانعی روبرو شده بودند طرح موضوع نموده و در همان جلسه دستورات لازم جهت رفع موانع داده شد که بسیار موثر و مایه دلگرمی سرمایه گذارا ن و توسعه و شکوفایی شهرستان خواهد شد .
یکی از معضلاتی که بشدت مردم را تحت فشار قرار داده مشکل گرانی سرسام آور و لجام گسیخته است که از مسئولین امر و دولت محترم انتظار می رود برای کنترل قیمت ها چاره اندیشی کنند گرانی امان مردم را بریده است مخصوصا مردم می گویند در شهرستان گناباد در برخی از کالا ها از قبیل تره و بارنسبت به شهر های مجاور گرانتر است از ریاست محترم کل دادگستری خراسان رضوی در خواست می شود برای سر و سامان دادن به قیمت ها هر چه زودتر نسبت به تعیین و اعزام مسئول تعزیرات مستقل و ساکن در شهرستان گناباد دستور لازم را صادر فرمایند .
رئیس جمهور شیطان صفت آمریکا با اینکه در درون آمریکا با دو چالش برگ روبروست چالش اول ضعف مدیریت در برخورد با ویروس کرونا و چالش دوم قیام عدالتخواهانه سیاه پوستان در مقابل ظلم ساختاری نظام آمریکاست اکنون شیطان بزرگ به جای چاره اندیشی و ساماندهی این دو چالش باز هم دست از شیطنت بر نداشته و با دخالت هایش در جهان اسلام به خصوص دخالت در عراق ، سوریه و لبنان و راه انداختن آشوب های مذهبی و فرقه ای قصد ضربه زدن به مقاومت اسلامی و حمایت از اسرائیل دارد که البته با هوشیاری ملت ها و مقاومت اسلامی تا کنون به جایی نرسیده و نخواهد رسید .