امام جمعه گناباد گفت: ۱۳ هزار بسته معیشتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا بین آسیب دیدگان از این بیماری در این شهرستان توزیع شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن صادقی نسب روز یکشنبه به مناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مدت با همراهی و مشارکت نیکوکاران یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال کمک نقدی به حساب اعلام شده قرارگاه مواسات و همدلی گناباد واریز و در قالب بسته‌های کمک معیشتی در بین آسیب دیدگان کرونا توزیع شد و هر بسته کمک معیشتی به ارزش دو میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در اختیار این افراد قرار گرفت.

وی ادامه داد: همچنین با پیگیری دفتر امام جمعه ۶۰۰ میلیون ریال کمک از سایر بخشها جمع‌آوری شد که در قالب بسته‌های کمک معیشتی بین این آسیب دیدگان توزیع می‌شود و ۳۵ هزار پرس غذای گرم نیز در ماه مبارک رمضان امسال بین این افراد عرضه شد.

امام جمعه گناباد نام‌گذاری امسال به نام جهش تولید توسط رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و از مسوولان خواست که موانع تولید را از پیش روی سرمایه‌گذاران بردارند و با مشوقهای لازم بستر سرمایه‌گذاری را در این شهرستان افزایش بدهند.

ایشان افزود: فرد سرمایه‌گذاری که با صرف نظر از صرفه اقتصادی و منفعت سرمایه‌گذاری در مشهد حاضر به سرمایه‌گذاری در گناباد شده است نیازمند حمایت و همراهی مسوولان ذیربط است و باید با برنامه‌ریزی منسجم و رفع برخی مشکلات رغبت آنان را برای فعالیت اقتصادی در این منطقه افزایش داد.

شیوع ویروس کرونا مشکلات اقتصادی زیادی را برای برخی از واحدهای تولیدی بزرگ گناباد ایجاد کرد و پیگیریهایی برای رفع تنگناهای آنان به اتفاق فرماندار و نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی در مشهد انجام و طی جلسات متعدد مسائل و تنگناهای آنان بررسی شد.

امام جمعه گناباد شعار امسال ستاد اقامه نماز کشور را ایران قوی، همبستگی ملی و مسوولیت اجتماعی ذکر کرد و گفت: با حضور گسترده مردم در صحنه روز به روز بر اقتدار ملی کشورمان افزوده می‌شود و با درایت و رهبری امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب ترفندها و تحریمهای دشمنان و استکبار جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران طی بیش از ۴۰ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

حجت الاسلام صادقی نسب در خصوص نتایج همبستگی ملی اظهار کرد: گرچه با توطئه‌های دشمنان و فشارهای اقتصادی و ایجاد بحرانها توسط دشمنان شاهد ریزشهایی در کشور بودیم ولی رویشها به مراتب بیشتر از آن بود و مردم با وجود همه مشکلات با حضور گسترده خود در صحنه اقتدار و همبستگی ملی خود را در راه حفظ ارزشها به نمایش گذاشتند و مسوولیت اجتماعی‌شان را حفظ کردند و در بحرانهای مختلف و از جمله شیوع ویروس کرونا به نیازمندان کمک کردند.

ایشان از آیین نماز جمعه به عنوان یکی از اهرمهای موثر در حفظ انسجام و همبستگی بین مردم یاد کرد و افزود: یکی از پرشورترین نمازهای جمعه استان خراسان رضوی با حضور پرشور مردم گناباد در این شهرستان برگزار می‌شود.

رییس ستاد اقامه نماز جمعه گناباد هم گفت: طرح احداث مصلای امام خمینی (ره) این شهرستان از سال ۱۳۸۹ و در وسعت دو هزار متر مربع و زیربنای ۶ هزار مترمربع آغاز شده و با پیشرفت ۶۵ درصدی در حال اجراست که تا کنون ۵۰ میلیارد ریال با مشارکت مردم و بخشهای دولتی برای احداث آن هزینه شده است که یک میلیارد ریال آن سهم دولت و بقیه با مشارکت مردم و خیران تامین و پرداخت شده است.

حسن باقرزاده افزود: ۴۹ خطبه نماز جمعه در مجموع با حضور ۱۲۳ هزار و ۳۵۰ نمازگزار طی سال گذشته در گناباد برگزار شد و هر هفته به طور متوسط دو هزار و ۵۰۰ نفر در نماز جمعه این شهرستان حضور یافتند.