باسمه تعالی
پیام جمعه مورخ ۹۹/۶/۷
خطبه گونه حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد

تیتر مطالب
امام جمعه گناباد :
• تلاش های شیطان بزرگ در تشویق کشور های وابسته به عادی سازی روابط با اسرائیل محکوم به شکست است.
• تلاش های ترامپ برای ادامه تحریم های تسلیحاتی ایران به جایی نرسیده و امروز جهانیان شاهد انزوای آمریکا و اقتدار ایران اسلامی هستند .
• همه جوانان عزیز و دانشجویان گرامی و با ایمان باید بکوشند با خود سازی ، با کسب علم ، اخلاق خوب ، عبادت ، خدمت به خلق و بدست آوردن زیبایی های ظاهری و باطنی پیرو خوبی برای حضرت علی اکبر علیه السلام باشند.
• مسئولیت جوانان این است که با خوب درس خواندن وخدمت به جامعه همه تلاش خود را متمرکز در اجرای گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق تمدن اسلامی نمایند .
• از همه هیئات مذهبی ، بانیان خیر ، نیکوکاران ، سوگواران ابی عبدالله الحسین علیه السلام که در همین شرایط مراسم سوگوارای را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می کنند بویژه از جوانان عزیز و مخصوصا فرهیختگانی که در فضای مجازی مراسم را برگزار و به شبهات دینی پاسخ می دهند تشکر و قدر دانی می شود.
• شهید رجایی و شهید باهنربه مردم خدمت جهادی می کردند.
• شهیدان رجایی و باهنر در همان مدت کوتاه با ساده زیستی یادگاری های خوبی را بر جای گذاشتند .
• از اهداف تاسیس معاونت پرورشی ، پرورش و تربیت نیرو های با ایمان و خدمتگزار است .
• سنت حسنه شهیدان رجایی و باهنر در اختصاص ۱۵ دقیقه اول وقت ظهر به اقامه نماز جماعت در ادارات ، نهاد ها و مراکز آموزشی ادامه دارد
خطبه اول :
ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه سوگواری شهدای کربلا را تسلیت عرض می کنم حضرت علی اکر علیه السلام الگوی نسل جوان هستند آن بزرگوار همه زیبایی های ظاهری و باطنی را جمع کرده بودند از نظر سیما و صورت ، سیرت وادب و آگاهی و اخلاق خوب و عبادت و جهاد یگانه و بی نظیر بودند به همین جهت الگوی نسل جوان گشتند . همه شما جوانان عزیز و دانشجویان گرامی و با ایمان باید بکوشید با خود سازی ، با کسب علم ، اخلاق خوب ، عبادت ، خدمت به خلق و بدست آوردن زیبایی های ظاهری و باطنی پیرو خوبی برای حضرت علی اکبر باشید . الحمد لله بسیاری از جوانان علیرغم تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان اسلام عملا ارادتشان را به اسلام ، قرآن و اهلبیت به اثبات رسانده و می رسانند نشانه های آن حضور جوانان در اردو های جهادی و کمک به سیلزدگان وزلزله زدگان ، رزمایش مواسات و کمک مومنانه ، خدمت به محرومان و مجالس حسینی ، شرکت در راهپیمایی ها ، نماز های جمعه و جماعت
مقام معظم رهبری شما جوانان را افسران جنگ نرم نامیدند لذا شما امروزه در مقابل شبیخون فرهنگی غرب هم خودتان را حفظ می کنید و هم با ترویج ایمان اخلاق ، ولایتمداری ،خدمت رسانی الگوی دانشجویان بوده و آنها را در مقابل خطر دشمن واکسینه می نمائید . البته برای مو فقیت از ارواح پاک شهدا ء استمداد کنید که ثابت قدم باشید و ثبت لی قدم صدق عندک مع الحسین چون خطر سقوط و ریزش وجود دارد. مسئولیت شما جوانان بعنوان الگوی جوانان این است که با خوب درس خواندن وخدمت به جامعه همه تلاش خود را متمرکز در اجرای گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق تمدن اسلامی نمایید رهبر حکیم انقلاب اسلامی نیاز به سرباز دارند باید شما به ندای هل من ناصرایشان لبیک گفته تا انشا ء الله زمینه ساز ظهور حق مطلق حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشید
خطبه دوم
مجدداایام شهادت رهبر آزدذگان جهان حضرت ابی عبدالله الحسین علیه اسلام را به محضر مبارک امام زمان عجل االله تعالی فرجه الشریف ، مقام معظم رهبری وهمه مسلمین تسلیت می گوییم خداوند به همه ما توفیق شناخت کامل سوگواری و پیروی اهلبیت و زیارت آنان در دنیا و شفاعتشان در عالم آخرت عنایت فرماید .
لازم می دانم از همه هیئات مذهبی ، بانیان خیر ، نیکوکاران ، سوگواران ابی عبدالله الحسین علیه السلام که در همین شرایط مراسم سوگوارای را با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار می کنند تشکر و تقدیر نمایم بویژه از جوانان عزیز و مخصوصا فرهیختگانی که در فضای مجازی مراسم را برگزار و به شبهات دینی پاسخ می دهند .
هفته دولت را گرامی داشته و برای همه شهداء بویژه شهدای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، مدافع حرم و امنیت ، مخصوصا سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس و شهدای سلامت و شهیدان رجایی و باهنر علو درجه و برای خودمان توفیق ادامه راهشان را مسئلت می نمائیم .
ویژگی شهید رجایی و شهید باهنر این بود که به مردم خدمت می کردند آنهم خدمت جهادی در همان مدت کوتاه با ساده زیستی یادگاری های خوبی را بر جای گذاشتند ، مانند تاسیس امور پرورشی زیرا در مدارس تمرکز روی آموزش بود و متاسفانه هنوز هم ادامه دارد اما برای پرورش و تربیت نیرو های با ایمان و خدمتگزار کار چندانی صورت نمی گرفت از این رو معاونت پرورشی تاسیس شد. دوم طرح شهید رجایی پرداخت کمک هزینه برای کشاورزان روستایی که به سن شصت سالگی رسیده اند ودرآمد کافی ندارند سوم ۱۵ دقیقه اول وقت ظهر جهت اقامه نماز اختصاص دادند که این سنت حسنه در ادارات ، نهاد ها و مراکز آموزشی ادامه دارد .
تلاش های شیطان بزرگ در تشویق کشور های وابسته به عادی سازی روابط با اسرائیل محکوم به شکست است و هیچگاه مسلمانان آگاه اجازه برقراری روابط به سران نوکر صفتشان نخواهند دادو اینگونه تلاش ها ی مذبوحانه جز روسیاهی برای سران وابسته چیزی به بار نخواهد آورد همانطوری که تلاش های ترامپ برای ادامه تحریم های تسلیحاتی ایران هم به جایی نرسیده و امروز جهانیان شاهد انزوای آمریکا و اقتدار ایران اسلامی هستند .