باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۱۴/۶/۹۹

ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها :
امام جمعه گناباد :
عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس بزرگترین جنایت به اسلام و قومیت عربی بود .
ملت ایران انتظاردارند مسئولان محترم به مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه آموزش و پرورش هرچه زودتر لباس عمل بپوشانند .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : درس های عاشورا
خطبه دوم : تقدیر از هیئات مذهبی ، جوانان و نوجوانان در امر برپایی اقامه عزای حسینی / گرامیداشت هفته دولت / آغاز سال تحصیلی و تاکید بر نقش معلمان در پیشرفت کشور / عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل بزرگترین جنایت / اقامه نماز جمعه با هماهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و ستاد مبارزه با کرونای شهرستان

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

 ما باید از تاریخ مردم کوفه و اشتباهات مردم کوفه و ضعف های آنان عبرت بگیریم.
 مردم کوفه در عمل آن لحظه ای که باید در صحنه باشند به صحنه نیامدند.
 مردم با بصیرت ما امسال با رعایت شیوه نامه های بهداشتی عزاداری سید الشهداء علیه السلام را باشکوه برگزار کردند
 در هفته دولت علیرغم مشکلات تحریم و کرونا در شهرستان گناباد پروژه های زیادی به مبلغ پنجاه و شش میلیارد تومان به بهره برداری رسید.
 تربیت فرزندان شایسته بهترین باقبات الصالحات است.
 ضمن محکوم کردن جنایت بزرگ عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس ، مراتب حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین اعلام می نمائیم .

خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ درس های عاشورا
در تحلیل عاشورا رهبر فرزانه انقلاب اسلامی می فرمایند تاریخ عاشورا هم برای ما درس است و هم عبرت ما از زندگی سید الشهداء و یاران پاکبازش درس ایمان ، درس صبوری ، پایداری در راه حق ، درس امر به معروف و نهی ازمنکر ، درس مبارزه با ظلم و باطل ، درس ادب و تربیت و مهریانی و درس ولایتمداری می گیریم .
اما از تاریخ مردم کوفه و اشتباهات مردم کوفه و ضعف های آنان باید عبرت بگیریم . عبرت یعنی عبور از گذشته به امروز و آینده که اگر ما اشتباهات مردم کوفه را مرتکب شویم اولا به اسلام ضربه زده ایم و ثانیا مثل مردم کوفه خسر الدنیا و الاخره می شویم زیرا تاریخ و گذشته چراغ راه آینده است . اولین ضعف مردم کوفه دنیا پرستی بود یعنی دنیا بر دین و ارزش ها مقدم داشتند با اینکه حضرت امام حسین علیه السلام را می شناختند که رهبر و امام مسلمین است با اینکه سفارشات پیامبر را در باره اهلبیت علیهم السلام را می دانستند اما به محض اینکه اعلان شد هرکس به جنگ امام برود جوایز زیادی دریافت می کند به طمع دنیا عازم کربلا شدند . دومین ضعف کوفیان بی بصیرتی آنها بود که برایشان مهم نبود چه کسی بر آنان حکومت کند آنها تفاوت چندانی میان سید الشهداءعلیه السلام و یزید قائل نبودند هر دو را مسلمان می پنداشتند غافل از اینکه یزید مسلمان مصلحتی بود و سید الشهدا ء علیه السلام دارای اسلام واقعی ، یزید برای حکومت بر مردم تظاهر به اسلام می کرد و سید الشهدا ء برای حفظ اسلام جان و مال و هر چه داشتند فدا کردند . سومین ضعف مردم کوفه اختلاف نظر و توجیه شرعی بود اول حضرت مسلم بیعت کردند اما در عمل آن لحظه ای که باید در صحنه باشند به صحنه نیامدند.
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
ایام سوگواری سید الشهداء علیه السلام و یاران پاکبازش و دوران اسارت اهلبیت علیهم السلام را به محضر امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر رهبر حکیم انقلاب اسلامی و همه مسلمین بویژه شما حضار گرانقدر تسلیت می گویم .
لازم می دانم از شما مردم با ایمان و ولایتمدار شهرستان بویژه هیئات مذهبی و جوانان عزیز که در مراسم محرم هم حضور چشمگیری داشتندو هم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند صمیمانه تشکر و قدر دانی نمایم برخی افراد ظاهر بین قبل از محرم پیش بینی می کردندکه امسال بدلیل اینکه کرونا وجود دارد و سفره ای نخواهد بود مراسم حسینی یا برگزار نمی شود یا کمرنگ برگزار می شود اما بر خلاف این تصور مردم دوستدار اهلبیت به دنیا ثابت کردند که محبت به سید الشهدا ء با شیر مادر در اندرون شده و با جان هم بیرون نخواهد رفت و خلاصه مردم با بصیرت ما ثابت کردند اگر چه کرونا تهدیدی است اما ما آن را به فرصت تبدیل می کنیم و هوشمندانه تبدیل به فرصت کردند با اینکه شیعیان انگلیسی دائما تبلیغ می کردند ما ماسک نمی زنیم و از سوی دیگر لائیک ها همواره دعوت به تعطیل کردن مراسم محرم می کردند اما شما مردم آگاه عزادری باشکوه کردید و هم توصیه های بهداشتی را رعایت کردید .
هفته گذشته همزمان بود با سالروز شهادت شهید رجایی و شهید باهنر و هفته دولت . از برکات نظام اسلامی همه دولت ها خدمات زیادی ارایه کردند طبق آمار در همین هفته دولت علیرغم مشکلات تحریم و کرونا در شهرستان گناباد پروژه های زیادی به مبلغ پنجاه و شش میلیارد تومان به بهره برداری رسید که از تلاش های نماینده محترم ، فرماندار گرامی و سایر مسئولان تشکر می شود .
در آستانه بازگشایی مدارس هستیم و در برابر یک آزمون جدید قرارگرفته ایم از یک سو با ید معلمان و فرهنگیان ارجمند زمینه رشد تحصیلی و تربیتی دانش آموزان را فراهم سازند و از سوی دیگر لازم است پاسدار سلامتی دانش آموزان باشند البته کار دشورای هست به همین جهت رهبر فرزانه انقلاب معلمان را افسرا ن پیشرفت کشور دانستند از پدران و مادران بزرگوار هم درخواست می شود هم فرزندانشان را سفارش به رعایت توصیه های بهداشتی کنند و هم نسبت به ارتقای دینی و علمی آنان اهتمام داشته باشند که تربیت فرزندان شایسته بهترین باقبات الصالحات است .مقام معظم رهبری هشدار دادند نسبت به اینکه مبادا سند ۲۰۳۰ در گوشه و کنار اجرا شود و در رابطه با اجرای سند تحول آموزش و پرورش تاکید کردند هم اینکه مسئولین محترم راجع به راه اندازی شبکه اطلاعات اهتمام بورزند . ملت ایران انتظاردارند مسئولان محترم به این مطالبه رهبری هرچه زودتر لباس عمل بپوشانند .
عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس بزرگترین جنایت به اسلام و قومیت عربی بود از یکسو واکنش جهان اسلام و از سوی دیگر با حمایت آمریکا ، اسرائیل ، بحرین و عمان روبرو شد ما ضمن محکوم کردن این جنایت بزرگ مراتب حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین و متقابلا بیزاری از رژیم اشغالگر قدس را اعلام می نمائیم .
در رابطه با انتشار مطالبی در فضای مجازی که گناباد بدون اجازه نماز جمعه شروع کرده لازم است عرض شود با مسئول محترم شورای سیاستگذاری هماهنگ شده و ایشان گفتند اگر رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهرستان یعنی فرماندر محترم اجازه داد می توانید نماز جمعه را اقامه کنید علاوه بر این تمام شهرستانهای استان غیر از گناباد هفته گذشته نماز جمعه را اقامه کردند که این برداشت می شد که مردم گناباد مردمی هستند که مقررات بهداشتی را رعایت نمی کنند در حالی که مردم گناباد از همه جا بیشتر رعایت می کنند بعنوان نمونه در نیشابور که هفته گذشته نماز جمعه اقامه شده بیش از ۳۰۰ نفر از کرونا فوت شدند ولی در گناباد یک سوم این را هم نداشتیم لذا در گناباد با هماهنگی انجام شده امروز شاهد اقامه نماز جمعه با رعایت تمامی دستور العمل ها و شیو نامه های بهداشتی هستیم .