باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۹۹/۶/۲۸

ایراد خطبه ها : توسط حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : آقای خاکسار از ستاد امر به معروف و نهی از منکر بود که پیرامون اهمیت معروف ها با نماز گزاران سخن گفت
خطیب جمعه گناباد :
ملت ولایتمدار ایران در هشت سال دفاع مقدس به پا خاسته و ماشین جنگی دشمن را زمین گیر و تمامیت ارضی و استقلال کشور حفظ کردند که در طول تاریخ کم نظیر است .
ما باید متکی به ایمان ،اراده خودمان باشیم .
تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه
• هر کس جهاد را بدون عذر شرعی ترک کند خداوند لباس ذلت را بر اندام او می پوشاند.
• عربستان و حکام مرتجع خلیج فارس با اسرائیل جنایتکار جهاد نکردند و امروزگاو شیرده ترامپ شده اند.
• جهاد فرهنگی جهاد بزرگ است.
• ایمان و اخلاص ، جهاد ، ایثار و ارزش ها از جبهه دانشگاهی ساخت که در آن مردان بزرگی تربیت شدند.
• ترامپ باید بداند همانطوری که سران جنایتکار آمریکا قبلا ناکام ماندند انشاء الله ملت ایران پوزه کثیف او را به خاک خواهند مالید .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ اهمیت جهاد در اسلام
فان الجهاد باب من ابواب الجنة، فتحه الله لخاصة اولیائه و هو لباس تقوی و درع الله الحصینة و جنته الوثیقة به مناسبت اینکه در آستانه هفته دفاع مقدس هستیم لازم دانستم مطالبی را بیان کنم از واجبات بسیار مهم جهاد است که حضرت امیر علیه السلام در نهج البلاغه می فرمایند : جهاد دری است از درهای بهشت ،خداونداین در را بر روی بندگان خاص خود گشوده است و این جهاد لباس تقوی و زره محکم خدایی و سپر قابل قابل اعتماد اوست که توسط آن دین و ارزش های اسلامی ، استقلال و عزت و ناموس مسلمانان حفظ می شود هر کس جهاد را بدون عذر شرعی ترک کند خداوند لباس ذلت را بر اندام او می پوشاند مانند آنها که در رکاب سید الشهداء ، جهاد نکرده مجبور شدند از ترس با حجاج بیعت نمایند و یا مثل امروز عربستان و حکام مرتجع خلیج فارس با اسرائیل جنایتکار جهاد نکردند و امروزگاو شیرده ترامپ شده اند . از قرآن و روایات استفاده می شود که جهاد انواع و اقسام زیادی دارد . جهاد با نفس که همان خودسازی است بر همه مسلمانان واجب است با هوی و هوس های سرکش خود مبارزه کنند و اسیر شهوات و غضب و صفات زشت نباشد . جهاد اقتصادی برای تامین زندگی از راه حلال مانند کشاورزان ، دامداران ، کارگران ، صنعتگران و تولید کنندگان که رزق و روزی بشر و خوراک و پوشاک و مسکن و لوازم زندگی مردم را تولید می کنند و اجری بزرگ دارد در روایات آمده کسی که از راه زحمت کشی زندگیش را تامین می کند مانند مجاهد در راه خداست . جهاد فرهنگی با دشمنان اسلام و کسانی که بنا دارندجوانان ما را با شبهات و فیلم و عکس های مبتذل و موسیقی های مستهجن گمراه نمایند آلوده کنند این هم یک نوع جهاد است که به شبهات آنها پاسخ داده شود و با برنامه های خوب فرهنگی جوانان را هدایت نمایند . قرآن کریم می فرماید وجاهدهم به جهاد کبیرا . جهاد فرهنگی گاهی با زبان است مثل علمای دین و معلمان و استادان و گاهی با قلم است مثل شهید مطهری و نویسندگان متعهد و گاهی با مال است مثل کسانی که مسجد ، حوزه علمیه ، مدرسه و دارالقرآن و کتابخانه می سازند . جهاد با کفار و ظالمان و مستکبرین که این جهاد نیز سه قسم است جهاد تهاجمی که کفار با مسلمانان جنگ می کنند ، جهاد با کسانی که امنیت جامعه را به خطر می اندازند . جهاد دفاعی مانند اینکه کشور ما مورد تهاجم صدام قرار گرفت و بر همه واجب است که از دین و ناموس و جان و مال دفاع نمائیم .

خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
پیشاپیش ماه صفر و روز اسرای اهلبیت به شام و شهادت مظلومانه حضرت رقیه سلام الله علیها را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما براداران و خواهران تسلیت عرض می کنم .
هفته دفاع مقدس را گرامی داشته و برای تمامی شهداء ، شهدای دفاع مقدس ، شهدای شهرستان ، شهدای مدافع حرم امنیت و سلامت امام شهداء عارف مجاهد علامه بهلول علو درجه مسئلت داریم . هفته دفاع مقدس از یکسو یاد آور حمله وحشیانه رژیم صدام جنایتکار به ایران اسلامی است که با حمایت استکبار جهانی و صهیونیزم بین الملل و ارتجاع عرب و با هدف نابودی انقلاب اسلامی و تصرف و جدا کردن بخش بزرگی از ایران صورت گرفت و صدام وعده داده بود بزودی در تهران مصاحبه خواهد داشت اما وقتی حضرت امام راحل بعنوان ولی فقیه دستور دفاع را صادر فرمودند همه اقشار ملت ولایتمدار ایران به پا خاسته و به ندای ایشان لبیک گفته و علیرغم کمبود نیرو های آموزش دیده و نداشتن تجهیزات ماشین جنگی دشمن را زمین گیر و با اقتدار کامل بعثی ها را بیرون رانده و تمامیت ارضی و استقلال کشور حفظ کردند که در طول تاریخ کم نظیر است از سوی دیگر هفته دفاع مقدس یاد آور ایمان و اخلاص ، جهاد ، ایثار و ارزش ها است . که از جبهه دانشگاهی می ساخت که در آن مردان بزرگی تربیت شدند که مایه افتخار اسلام و ایرانند آری هرکس ۶ ماه در جبهه حضور پیدا می کرد به دلیل همنشینی با مومنان راستین و مشاهده جلوه های الهی متحول می شد . البته دشمنان اسلام که در اهدافشان ناکام شدند امروز برای فریب جوانان شبهه افکنی کرده و دفاع مقدس را زیر علامت سئوال می برند گاهی وانمود می کنند ایران شروع کننده جنگ بود در حالی که سازمان ملل بعد از بررسی ها صدام را بعنوان شروع کننده جنگ معرفی کرد . گاهی شبهه می کنند که اگر چه صدام جنگ را شروع کرد ولی ایران با لج بازی جنگ را ادامه داد اما واقعیت این بود صدام در همان آغاز شروع جنگ بخش های زیادی از ایران را گرفت و بعد که استقامت ایران را دید پیشنهاد صلح داد و هدفش این بود که هر جا تصرف کرده نگهدارد چه در خوزستان و سایر استانها در حالی که آنهمه خسارت رسانیده بود امتیاز هم می خواست که این یک ظلم مضاعف بود.امروز ملت ایران پشت سر مقام معظم رهبری اقتدار ایران اسلامی را حفظ می کنند و از برکت هشت سال دفاع مقدس ایران قدرتمند تر و هیچکس جرات حمله به ایران را ندارد و اگر ترامپ اعلام کرده که در برابر ایران اقدام خواهد کرد اینها از ترس است هرکس هم که رئیس جمهور آمریکا شد اهمیتی ندارد ما باید متکی به ایمان ،اراده خودمان باشیم . ترامپ باید بداند همانطوری که سران جنایتکار آمریکا قبلا ناکام ماندند انشاء الله ملت ایران پوزه کثیف او را به خاک خواهند مالید .