باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۱۱/۷/۹۹

سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام جمالی امام جماعت محترم روستای قنبرآباد بود که پیرامون فضایل اخلاقی با نماز گزاران سخن گفت.
ایراد خطبه ها و اقامه نماز جمعه : توسط حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی امام جمعه محترم گناباد
امام جمعه گناباد :
اگر درجنگ اقتصادی همه ما حالت جنگی داشته باشیم و زمینه خدمت به اقتصاد کشور را فراهم کنیم علیرغم همه مشکلات در این جنگ هم پیروز خواهیم شد .
موضوعات خطبه ها
خطبه اول : همنشین و اثرات آن در رفتار انسان
خطبه دوم : گرامیداشت روز سالمندان ، روز نیروی انتظامی ، توطئه های آمریکا علیه ایران اسلامی و جنگ اقتصادی
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه
• رها کردن فرزندان در فضای مجازی و عدم نظارت خیلی زیانبخش است .
• بشتر این فضا های مجازی سخنان ابلیس که گمراه کننده است بیان می کنند.
• مدیریت سایت های خارج از کشور در دست دشمنان اسلام است.
• از تلاش های نیروی انتظامی در مبارزه با اشرار ، قاچاقچیان و مفسدین و اقدامات در جهت برقراری نظم و امنیت قدر دانی می نمائیم .
• دشمن در شرایط فعلی از تحریم اقتصادی به جنگ اقتصادی روی آورده است با این هدف که ملت ایران را به ستوه بیاورند و در کشور آشوب ایجاد نمایند .
• دولت محترم نباید جزء کسانی باشد که گرانی ایجاد کند.
خطبه اول :
موضوع : همنشین و اثرات آن در رفتار انسان
از آیات شریف قرآن و روایات اهلبیت علیهم السلام استفاده می شود یکی از آسیب های بزرگی که دین و دنیا ی ما انسانها مخصوصا نسل جوان و دانش آموزان و دانشجویان را تهدید می کند همنشینی با افراد فاسد است. در آیه شریفه ۲۸ سوره فرقان می فرماید : وقتی یک فرد جهنمی سرانجام بد خود را مشاهد می کند از سر درد فریاد می کشد ای وای بر من ای کاش فلان شخص را بعنوان دوست انتخاب نمی کردم . بقدری همنشین در سرنوشت دینی و دنیایی ما تاثیر دارد که در روایتی آمده هر انسانی بر آئین و راه روش دوست و همنشین خویش است . برادران و خواهران گرامی امروزه کار از گذشته سخت تر است ممکن است جوان های ما در فضای حقیقی رفیق بدی نداشته باشند اما در فضای مجازی سر و کارش با رفقای بد حتی کافر ، فاسق ، بهایی و یهودی و بی و بند و بار باشد، پای سخنان آنها بنشینند، نوشته های آنان را بخوانند. آری مدیریت سایت های خارج از کشور در دست دشمنان اسلام است و اگر بعضی مطالب دینی را می آورند فقط برای جلب اعتماد و فریب دادن است از این رو جوانان ما باید آگاه باشند پدران و مادران عزیز نظارت کنند راهنمایی داشته باشند و توصیه کنند فرزندانشان از اینترنت درست استفاده کنند بخصوص در این شرایط کرونایی که فرزندان ما نیاز به آموزش مجازی دارند و مراجعاتشان به سایت ها بیشتر است البته شبکه شاد مقدار زیادی مدیریت شده اما رها کردن فرزندان و عدم نظارت خیلی زیانبخش است .امام جواد علیه السلام می فرمایند : هر کس گوش بدهد به سخنان گوینده ای در واقع او را عبادت کرده است اگر سخنران از خدا و پیامبر سخن گفت عبادت خدا کرده و اگر از زبان شیطان سخن گفت ((که بشتر این فضا های مجازی سخنان ابلیس که گمراه کننده است بیان می کنند)) این شخص شیطان را عبادت کرده است.
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
ایام سوگواری اهلبیت علیهم السلام و مخصوصا اربعین حسینی حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام و شهدای کربلا ر ا به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین بویژه شما برادران و خواهران تسلیت عرض می کنم اگر چه همایش اربعین هم دارای فضیلت زیادی است و برگزاری آن اعتبار بزرگی برای شیعیان بود ولی مردم ولایتمدار ایران شنیدند که رهبر حکیم فرمودند رفتن به راهپیمایی اربعین متوقف به صلاحدید مسئولان ستاد کرونا ست و همه باید تسلیم باشیم که نشانه ولایتمداری است.افراد با ایمان موازین بهداشتی را رعایت می کنند و این رویه باید ادامه یابد چرا که حفظ سلامتی واجب است تا انشاء الله این بلا رفع شود.
روز سالمند را گرامی می داریم در اسلام سفارشات فراوانی راجع به لزوم رعایت احترام سالمندان وجود دارد از جمله رسول خدا صل الله و علیه و آله فرمودند: به بزرگتر ها احترام بگذارید . مخصوصا پدران و مادران که قرآن می فرماید اگر یکی از آنها یا هر دو به سن پیری رسیدند ،کم حوصله شدند ،کار های خودشان را نتوانستند انجام بدهند مبادا حتی به آنها اف بگویی .
سیزدهم مهر روز نیروی انتظامی را گرامی داشته برای تمامی شهدای دفاع دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای نیروی انتظامی و شهدای سلامت و امنیت مخصوصا سردار دلها حاج قاسم سلیمانی ، امام شهداء و عارف مجاهد بهلول گنابادی علو درجه مسئلت داریم .از تلاش های نیروی انتظامی در مبارزه با اشرار ، قاچاقچیان و مفسدین و اقدامات در جهت برقراری نظم و امنیت قدر دانی می نمائیم .
همه ما می دانیم که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا چون انقلاب اسلامی ایران را بر خلاف منافع خود دید کمر به نابودی آن بست و از ایجاد آشوب ها و تحریک گروهکها گرفته تا جنگ تحمیلی و جنگ روانی ، جنگ و تهاجم فرهنگی و سپس تحریم و از هیچ توطئه ای فرو گذار نکرد اگر چه ضربه های زیادی هم زد اما مجموعا به اهدافش نرسید و ملت ایران از همه این جنگ ها و توطئه ها سربلند خارج شد و ثابت کرد که راه پیامبران و ائمه ادامه دارد و از نظام اسلامی پاسداری کرد . دشمن در شرایط فعلی از تحریم اقتصادی به جنگ اقتصادی روی آورده است با این هدف که ملت ایران را به ستوه بیاورند و در کشور آشوب ایجاد نمایند تا مردم دست از یاری اسلام بردارند اولویت و وظیفه ما اعم از ملت و دولت آنست که خودمان را در وضعیت جنگی بدانیم شرائط عادی نیست یعنی هر کسی هر کاری که می تواند باید برای کشور انجام دهد مثل دوران دفاع مقدس ، آنها که سرمایه گذار و کار آفرین هستند و شغل ایجاد می کنند دارند جهاد می کنند ، کارگران ، کشاورزان ، صنعتگران با تقویت تولید جهاد می کنند ، کاسبان و تاجران اگر انصاف داشته باشند جهاد می کنند. مسئولین دولتی بوظایفشان عمل می کنند اگر منابع بانکی را در اختیار تولید کنندگان قرار دهند ، اگر با نظارت بر بازار جلو فساد و گرانی و سوء استفاده را می گیرند جهاد می کنند. دولت محترم نباید جزء کسانی باشد که گرانی ایجاد کندمتاسفانه مردم این را اعلام می کنند دولت وقتی کود شیمایی را ناگهان چند برابر می کند دیگران هم یاد می گیرند که اجناس خود را گران کنند ، وقتی تولیدات شرکت های دولتی همچون مواد پتروشیمی ، آهن ، خودرو گران می شود از افراد شخصی چه انتظاری هست .بانک ها در اختیار کشور هست و باید منابع را در خدمت تولید قرار دهند . اگر درجنگ اقتصادی همه ما حالت جنگی داشته باشیم و زمینه خدمت به اقتصاد کشور را فراهم کنیم علیرغم همه مشکلات در این جنگ هم پیروز خواهیم شد .