باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۱۳۹۹/۱۲/۸

ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین مدنی امام جمعه محترم موقت گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام صبور بود که پیرامون سالروز وفات حضرت زینب کبری سلام الله علیها و فضائل ماه رجب با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه موقت گناباد :
استمرار گرانی های مطلب تلخی است آنهم در مایحتاج ضروری مردم و بدتر از آن نابسامانی در قیمت هاست.
اولین مطالبه مردم از دولت این است که مشکل گرانی را حل کند و اجازه ندهند که قیمت کالا ها ی اساسی با قیمت سکه و دلار گره بخورد

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین مدنی در خطبه های نماز جمعه

• یکی از نتایج تقوی واقعی زهد است.
• ضعف تقوادر شیعه موجب استمرار غیبت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف می شود
• زبان بشر از بیان اقدامات آن حضرت برای اسلام و جهان بشریت ناقص است .
• یک صدایی مطالبه رهبری در مسائل پیش رو و آینده ی هسته ای کشور است .
• چرا باید کالای اساسی که با ارز ۴۲۰۰ تهیه و پول آن از جیب مردم پرداخت شده گران باشد.
• درخواست ما این است که با محتکرین و چپاولگران بیت المال با قدرت برخورد شود .
• مسئولین بنشینند و مشکل گرانی را حل کنند تا در آستانه ماه مبارک رمضان مردم مشکل نداشته باشند.
• باید بگونه ای حرکت کنیم که انتخابات ریاست جمهوری مصداق نور علی نور باشد.
• اقدام مجلس و تصویب قانون راهبردی یک اقدام هوشمندانه بود که موجب شد درب مراکز هسته ای بر روی بیگانگان بسته شود
• بعداز شش سال مقاومت مردم یمن ، بزودی شاهد شکست آل سعود خواهیم بود

خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ زهد علوی
یکی از نتایج تقوی واقعی زهد است . البته زهد علوی ،زهدی که امیر المومنین داشتند . اگر انسان تقوایش منجر به این شد که خدا صفت زهد به او ارزانی داد این یعنی که مسیر را درست طی کرده است . در بیان پیامبر گرامی اسلام برای حضرت علی این زهد توصیف شده که فرمودند : خدای متعال به تو ویژگی داده که محبوب ترین از این خصلت را به احدی نداده است ، که آن زهد است ،اولین نشانه زهد این است که از دنیا چیزی نصیب تو نمی شود ، دومین نشانه ، دنیا هم چیزی را از زاهد واقعی دریافت نمی کند ، سومین نشانه این است که خدای متعال محبت انسان های فقیر را در قلب انسان زاهد قرار می دهد . انسان زاهد از آخرت غفلت نمی کند و در همه حالات به یاد خداست . زاهد واقعی دارای بصیرت است و نباید دنیا مداران از او سوء استفاده کنند . در شرایطی قرار داریم که انسان های ضعیف و مسکین زیادی وجود دارند لذا باید به اینها محبت داشته باشیم و نسبت به اینها مواسات کنیم .

خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
شیعیان در خصوص رعایت تقوی مسئولیت مضاعف دارند . ضعف تقوادر شیعه موجب استمرار غیبت حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف می شود باید با رعایت تقوی و وجود انسان های شایسته زمینه ظهور آن حضرت فراهم شود
استمرار گرانی ها مطلب تلخی است آنهم در مایحتاج ضروری مردم و بدتر از گرانی نابسامانی در قیمت هاست . به نظر می رسد مدیریت مایحتاج ضروری مردم در یک کشور ۸۰ میلیوتی کارپیچیده ای نباشد این همه امکانات ، این همه حقوق بگیر و این همه نیروی انسانی در عرصه اجرا و نظارت باز هم باید گرانی داشته باشیم . دستگاه های دولتی ، این همه قوانین با زهم ما باید گرانی داشته باشیم . رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد تا امروز در امسال دومیلیارد و نهصد میلیون دلار با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای تامین کالا های اساسی مردم اختصاص پیدا کرده ، چرا باید کالای اساسی که با ارز ۴۲۰۰ تهیه و این از جیب مردم پرداخت شده یعنی یارانه و این یارانه نجومی از بیت المال پرداخت شده ، گران باشد . اولابرای تهیه خیلی از مایحتاج مردم نیاز به دلار نیست و ثانیا آن مقداری که دلار لازم است دولت از جیب مردم پرداخت کرده که گران نشوند پس چرا با این وضعیت باید جیب مردم خالی شود و مردم دچار مشکل باشند . مسئولین محترم بنشینند و مشکل گرانی را حل کنند تا در آستانه ماه مبارک رمضان مردم مشکل نداشته باشند .مسئولین بار ها اعلام کرده اند که کالا موجود است و انبار ها پر است ، نیرویش هم که دارند پس چرا اقدام لازم صورت نمی گیرد امروز اولین مطالبه مردم از دولت این است که مشکل گرانی را حل کند و اجازه ندهند که قیمت کالا ها ی اساسی با قیمت سکه و دلار گره بخورد و اگر نتوانند حل کنند ، مطالبه دوم این است که مقصرین را مجازات کنند درخواست ما این است که با محتکرین و چپاولگران بیت المال با قدرت برخورد شود .
بحمد الله بعد از شش سال ، مقاومت مردم یمن در حال نتیجه دادن است و استان مارب که استان حاصل خیز کشور یمن است در آستانه آزاد سازی کامل قرار گرفته است این یعنی شکست آل سعود در یمن و انصار الله بعد از شش سال مقاومت مقدس پیروز خواهد شد و تحلیل گران پیش بینی می کنند وعده الهی که برزبان مقام معظم رهبری در مورد آل سعود جاری شد تحقق پیدا می کند که فرمودند در دوران نه چندان دوری امکانات آل سعود که توسط غربی ها ساخته شده ،بدست مجاهدان خواهد افتاد .
انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیش روی ماست و باید بگونه ای حرکت کنیم این انتخابات مصداق نور علی نور باشد هم حضور باشکوه و هم انتخاب صحیح ، عده ای بدنبال این هستند که این اتفاق نیفتد و مصالح ملی را قربانی امیال نفسانی و گروهی می کنند لذا در این ایام تا انتخابات بر ما فرض است ، یکی از مصادیق تقواست که فرمایشات مقام معظم رهبری را با دقت فراوان گوش کنیم .
اقدام مجلس و تصویب قانون راهبردی یک اقدام هوشمندانه بود که موجب شد درب مراکز هسته ای بر روی بیگانگان بسته شود . مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان رهبری مطالبات خود را بیان کردند از جمله یک صدایی در اجرای قانون راهبردی و آنچه بد است این است که اختلافات آنقدر تشدید کنند که دو صدایی از نظام به بیرون مخابره شود بنابراین قانون راهبردی که یک قانون زیرکانه بود باید عمل و اجرا شود. یک صدایی مطالبه رهبری در مسائل پیش رو و آینده ی هسته ای کشور است .
فردا سالروز وفات غریبانه حضرت زینب کبری سلام الله علیه است که این مناسبت را به محضر حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف ، مقام معظم رهبری و شما نماز گزاران تسلیت می گویم زبان بشر از بیان اقدامات آن حضرت برای اسلام و جهان بشریت ناقص است .