باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۱۵/۱۲/۹۹

ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام امامی مدیر محترم حوزه علمیه امام رضا علیه السلام بود که پیرامون فضائل ماه رجب و همچنین شروع ثبت نام در حوزه های علمیه با نماز گزاران سخن گفت
امام جمعه گناباد :
هر جا مسئولین و مدیرانی جهادی ، با ایمان ، ولایتمدار و کار آمد روی کار آمده اند مهمترین مشکلات را حل کرده اند.

تیتر سخنان حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در خطبه های نماز جمعه

• به هر نسبتی بیشتر به یاد خدا باشیم به همان نسبت از لطف و رحمت خدا بیشتر بهره مند می گردیم .
• باید در توسعه فضا ی سبز و نگهداری و حفظ آن بکوشیم
• حوزه های علمیه هدایتگر جامعه هستند
• کلید رفع مشکلات اقتصادی نیز در دست خود مردم است که می توانند با شرکت حداکثری و رای دادن به دولتی جوان و ولایتی ، کار آمد و جهادی بزودی شاهد آینده بهتری باشند.
• بی حرمتی که شب وفات حضرت زینب سلام الله علیها صورت گرفت قلوب دوستداران اهل بیت علیهم السلام را در شهرستان جریحه دار کرد.
• مایه تاسف شدید است که بعضی با ادعای دوستی اهلبیت ،حرمت شکنی می کنند .
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ مراتب ذکر خدا
یااَیُّهَا الَّذینَ ءامَنُوا اذکُرُوا اللهَ ذِکرًا کَثیرًا * وَ سَبِّحوهُ بُکرَةً وَ اَصیلًا از مجموع مراقبت های ماه رجب ذکر ها ، ادعیه و اعمال آن استفاده می شود که بر همه لازم است در این ماه ضمن توبه و انابه و همراه با زدودن گرد و غبار گناهان با استغفار بکوشیم ارتباط بهتر با پروردگار مان برقرار نمائیم به هر نسبتی بیشتر به یاد خدا باشیم به همان نسبت از لطف و رحمت خدا بیشتر بهره مند می گردیم قر آن کریم می فرماید: به یاد من باشید تا من نیز به یاد شما باشم ، همچنین در سوره احزاب آیه ۴۱ می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده اید خدا را فراوان یاد کنید و او را صبحگاه و شامگاه تسبیح گوئید . البته ذکر خدا مراتبی دارد ذکر لفظی یعنی اینکه انسان با زبان ذکر های الله اکبر ، الحمد لله ، سبحان الله را فراوان بگویدکه دارای آثاری نیز هست . مرتبه دوم ذکر معنوی است همراه با یاد خدا به زبان به معنای آنهم توجه داشته باشیم که این مرتبه بالاتری است . مرتبه بهتر ذکر قلبی است یعنی ممکن است انسان به زبان چیزی نگوید اما قلبش متوجه خداست از هر مخلوقی به خالق و از هر پدیده ای پی به پدید آور آن می برد . مرتبه چهارم یاد خدا در همه حالات و نشانه اش آنست که همواره خود را در محضر خدا می بیند حضرت امام (ره) فرمودند عالم یعنی کل جهان محضر خداست در حضور خدا گناه نکنید مثلا یک جوان وقتی توسط غریزه جنسی وسوسه به گناه می شود با یاد خدا خودش را از آلودگی حفظ کند و یا یک مسئول و کارمند وقتی وسوسه می شود برای سوء استفاده از بیت المال با یاد خدا و اینکه باید در قیامت پاسخگو باشد آلوده نمی شود .
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
سه شنبه آینده همزمان است با شهادت اسطوره صبر و مقاومت هفتمین امام شیعیان جهان حضرت موسی بن جعفر امام کاظم علیه السلام که این مصیبت عظمی را به محضر مبارک امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و به محضر مقام معظم رهبری و همه مسلمین تسلیت عرض می کنم و متقابلا پنجشنبه عید مبعث پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد صلی الله علیه و آله را تبریک می گوئیم.
هفته منابع طبیعی و روز نهالکاری را گرامی داشته و از همه خدمتگزاران در این عرصه تشکر می نمائیم . مقام معظم رهبری فرمودند باید فرهنگ منابع طبیعی به صورت یک فرهنگ عمومی در آید یعنی ما باید در توسعه فضا ی سبز و نگهداری و حفظ آن بکوشیم پیامبر اسلام فرمودند هیچ مسلمانی نیست که زارعتی بکارد و یا نهالی بنشاند و انسان یا پرنده و حیوانی از میوه آن درخت ، برگ آن درخت و سایه آن استفاده کند مگر اینکه برای او ثواب صدقه خواهد داشت .
حوزه های علمیه هدایتگر جامعه هستند ، روحانی بیشتر به فکر دین مردم است و تلاشش برای راغب کردن مردم به اسلام است لذا اگر کسی فرزندی داشته باشد و علاقمند به تحصیل در حوزه باشد و در خدمت جامعه باشد این بالاترین ثواب برای شخص ، پدر و مادر و اجدادش خواهد بود البته طلبگی کار سختی است که نیاز به استقامت و درس خواندن دارد
۱۴ اسفند روز توجه به ایتام و نیازمندان است ، خصوصا در این شرایط لازم است که قرار داریم و کمکی کنیم بسیار ارزشمند است .
با توجه به اینکه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورا های اسلامی هستیم دشمنان اسلام همه توان خود را برای نا امید کردن مردم بکار گرفته و دائما القا ء می کنند که مشکلات بقدری زیاد است که دولت آینده هم توان حل و فصل آنها را نخواهد داشت ولی مردم آگاه ایران اسلامی به این باور رسیده اند که هر جا مسئولین و مدیرانی جهادی ، با ایمان ولایتمدار و کار آمد روی کار آمده اند مهمترین مشکلات را حل کرده اند مثلا چندین سال قبل ایران ناامن ترین کشور جهان بود و امروز امن ترین کشور است قبلا ایران در علم و فن آوری رتبه ۵۲ دنیا بود و اکنون رتبه پانزدهم همین طور در عمران و آبادانی و سایر عرصه ها پس کلید رفع مشکلات اقتصادی نیز در دست خود مردم است که می توانند با شرکت حداکثری و رای دادن به دولتی جوان و ولایتی ، کار آمد و جهادی بزودی شاهد آینده بهتری باشند.
بی حرمتی که شب وفات حضرت زینب سلام الله علیها صورت گرفت و بعضی تالار ها مراسم جشن خاصی برگزار کردند قلوب دوستداران اهل بیت علیهم السلام را در شهرستان جریحه دار کرد. البته لازم می دانم از روحانیت و جوانان عزیز شهر بیدخت و اقشار مختلف مردم که اعتراض کردند ودر خود شهرستان هم حمایت شد صمیمانه تشکر نمایم باید عرض کنم مایه تاسف شدید است که کسانی که ادعای دوستی اهلبیت می کردند در بیدخت ولی چنین جشنی گرفتند این درس عبرتی است برای همه که اگر ما پا به رکاب باشیم هنگام امر به معروف و نهی ازمنکر تاثیر گذار است اما اگر بی تفاوت باشیم شاید این کار ها در آینده هم تکرار شود هرچند مسئولین مربوطه بعد از این اتفاق تلخ اعلام کردند که ما اجازه تکرار این گونه برنامه ها را در آینده نخواهیم داد که تشکر می کنیم البته گله مندیم که چرا تا به حال هم این اجازه را داده اند. البته روی اشتباهی که صورت گرفته که گفتند ، اما برای آینده به هیچ وجه قابل توجیه نیست که این مسائل اتفاق بیفتد .