باسمه تعالی
گزارش برگزاری نماز جمعه شهرستان گناباد مورخ۱۴۰۰/۱/۱۳
ایراد خطبه ها : توسط حجه الاسلام والمسلمین صادقی امام جمعه محترم گناباد
سخنران قبل از خطبه ها : حجه الاسلام صبور بود که پیرامون اهمیت نماز جمعه و شرکت در آن به استناد آیات و روایات با نماز گزاران سخن گفت .
امام جمعه گناباد :
به فضل خدا و همت مردم در اجرای اهداف گام دوم انقلاب اسلامی ، جمهوری اسلامی از این هم قوی تر خواهد شد .
تیتر سخنان حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقای صادقی در نماز جمعه
• کسانی منتظر واقعی امام زمان هستند که در حوزه فردی ، خانوادگی و اجتماعی عدالت را رعایت کنند .
• ملت شهید پرور و آگاه ایران همانطوری که در همه پرسی سال ۵۸ با رای حماسی و حیرت آور ۲/۹۸ درصد به نظام جمهوری اسلامی رای دادند امروز هم بحمدالله علیرغم همه توطئه ها و تحمیل جنگ تحمیلی و تحریم های همه جانبه از این نظام الهی پاسداری می نمایند
• در آستانه ماه مبارک رمضان و دهه نکوداشت مساجد از تمامی ائمه جماعات ، هیات امناء، پایگاه بسیج و کانون فرهنگی و نماز گزاران درخواست می شود ضمن غبارروبی مساجد با حضور شان در مراسم معنوی ماه رمضان همراه با رعایت حداکثری توصیه های بهداشتی مایه رونق مساجد باشند .
• ابتکار مردم انقلابی یزد در برگزاری بزرگداشت ۴۰۰۰ شهید برای همه برگزار کنندگان کنگره ها و یاد واره ها ی شهداء الگو و سرمشق باشد.
• همه ما برای اقتدار اسلام ، اقتدار تشیع باید همه تلاش کنیم ،باید هزینه کنیم تا دشمنان نا امید شوند .
• همه جناح ها باید برای رضای خدا و برای پیشرفت کشور و خدمت به مردم اختلافات را کنار بگذارند.
• اگر در همین گناباد معادن مورد بهره برداری کامل قرار گیرد ما جوان بیکار نخواهیم داشت که البته نیاز به سرمایه گذاری زیاد داست
خطبه اول
موضوع : سفارش به تقوی/ اهداف حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف
ضمن تبریک به مناسبت میلاد خجسته حضرت ولی عصر ارواحنا و ارواح العالمین له الفداء لازم دیدم به بعضی از اهداف آن بزرگوار اشاره نمایم .
اولین هدف آن بزرگوار از انقلاب جهانی پیروزی اسلام بر کفر و استکبار جهانی است خداوند در سوره صف آیه ۹ می فرماید اوست خدائیکه پیامبرش را فرستاد تا مایه هدایت مردم بسوی دین حق گردد و آئین خدا را بر همه ادیان پیروز گرداند اگر چه مشرکان نخواهند این وعده قرآن توسط امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف محقق می شود . دومین هدف برقراری عدل و دادست که در روایات فراوانی آمده جهان را پر از عدل می نماید چنانکه قبلا پر از ستم شده است بنابر این کسانی منتظر واقعی امام زمان هستند که در حوزه فردی ، خانوادگی و اجتماعی عدالت را رعایت کنند . سومین هدف عمران و آبادنی جهان است در کتاب بحار ج ۵۲ ص ۳۱۶ از حضرت امیر علیه السلام نقل کرده که می فرمایند : وقتی امام زمان قیام می کند بارانها به موقع می بارد و زمین همه گیاهانش را می رویاند ، کینه ها از دل های مردم خارج می شود و حتی درندگان صلح می کنند یا با معجزه و یا با تربیت کردن و بقدری زمین سرسبز می شود که اگر یک زن از عراق تا شام پیاده برود بر روی گل و گیاه پا می گذارد و جای خالی نیست و بقدری امنیت است که طلاجاتش همراه اوست و کسی متعرض نمی شود . چهارمین هدف گسترش اخلاق خوب است در روایتی از کتاب بحار ج ۵۲ آمده که امام زمان می آیند حضرت از همه توانشان برای تقویت فکری و فرهنگی مردم استفاده می نمایند و اندیشه های آنان را گرد آورده و ادب آنها را کامل خواهند کرد . هدف پنجم برقراری عدالت اقتصادی است در حدیثی از کتاب بحار ج۵۱ص ۳۰۹ آمده که حضرت امام زمان علیه السلام بعد از ظهور چنان مساوات اقتصادی بر قرار می کنند که اموال مردم به زکات می رسد
خطبه دوم :
موضوع : سفارش به تقوی / مناسبت های هفته
مجددا میلاد دوازدهمین خورشید آسمان ولایت حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و همچنین ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی که از اعیا د بزرگ است به محضر مقام معظم رهبری ، همه مسلمین و شما برادران و خواهران تبریک عرض می کنم .
ملت شهید پرور و آگاه ایران همانطوری که در همه پرسی سال ۵۸ با رای حماسی و حیرت آور ۲/۹۸ درصد به نظام جمهوری اسلامی رای دادند امروز هم بحمدالله علیرغم همه توطئه ها و تحمیل جنگ تحمیلی و تحریم های همه جانبه از این نظام الهی پاسداری نموده تا آنرا به دست صاحب اصلیش امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف بسپارند از پای نخواهند نشست
روز طبیعت ، سیزده فروردین را گرامی داشته و از حضور شما در نماز عبادی سیاسی جمعه آنهم در این روز تشکر می شود
در آستانه ماه مبارک رمضان و دهه نکوداشت مساجد قرار داریم اگر چه کرونا وجود دارد اما از تمامی ائمه جماعات ، هیات امناء، پایگاه بسیج و کانون فرهنگی و نماز گزاران درخواست می شود ضمن غبارروبی مساجد با حضور شان در مراسم معنوی ماه رمضان همراه با رعایت حداکثری توصیه های بهداشتی مایه رونق مساجد باشند .
رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت ۴۰۰۰ شهید استان یزد از برنامه های ابتکاری آنان مانند ۴۰۰۰ نهال ، تهیه ۴۰۰۰ دست جهیزیه ، درمان رایگان ۴۰۰۰ بیمار ، تهیه ۴۰۰۰ بسته معیشتی و فرهنگی ، ختم ۴۰۰۰ قرآن و نامگذاری ۴۰۰۰ کودک به نام شهیدان تحسین و تجلیل بعمل آوردند و البته مناسب است این ابتکار مردم انقلابی یزد برای همه برگزار کنندگان کنگره هها و یاد واره ها ی شهداء الگو و سرمشق باشد مثلا شهرستان گناباد که ۳۷۵ شهید داریم به یاد آنان همین اقدمات را بعمل آوریم .
یکی از کلید واژه های رهبر حکیم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی واژه ایران قوی بود . ایشان به استناد به آیه شریفه وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَيلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم وَآخَرينَ مِن دونِهِم .تکلیف همه ما را مشخص کردند که برای اقتدار اسلام ، اقتدار تشیع باید همه تلاش کنیم باید هزینه کنیم تا دشمنان نا امید شوند .
منظور از اقتدار فقط قوت و اقتدار نظامی تنها نیست بلکه لازم است در جهت اقتدار اقتصادی ، اقتدار علمی ، اقتدار فرهنگی ، اقتدار سیاسی ، اقتدار بهداشتی و درمانی و اقتدار تولیدی بکوشیم.
ابزار های رسیدن به اقتدار عبارتست : از تقویت ایمان به خدا و باور های د ینی ، تقویت اعتماد به نفس ، تقویت روحیه انقلابی ، تقویت صبر و استقامت در برابر مشکلات ، تقویت علمی که جوانان و نوجوانان ما هر چه دانشمند تر باشند اقتدار کشور بیشتر می شود چون حضرت امیر علیه السلام می فرمایند : علم اقتدار آفرین است ، فعال سازی همه ظرفیت های کشور مثلا اگر در همین گناباد معادن مورد بهره برداری کامل قرار گیرد ما جوان بیکار نخواهیم داشت که البته نیاز به سرمایه گذاری زیاد داست ، تقویت روحیه امید واری ، تقویت وحدت و اتحاد که همه جناح ها باید برای رضای خدا و برای پیشرفت کشور و خدمت به مردم اختلافات را کنار بگذارند و با یکدیگر همکاری کنند ، خلاصه همه ما وظیفه داریم کشور را قوی و نیرومند کنیم و بحمد الله جمهوری اسلامی قوی است و دلیلش آنست که بیش از چهل سال است همه قدرت های مستکبر ، صهیونیستی و مرتجعین دست در دست هم داده اند که جمهوری اسلامی را نابود کنند ولی نتوانستند و باید بدانند به فضل خدا و همت مردم در اجرای اهداف گام دوم انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی از این هم قوی تر خواهد شد .